Джерело: архітектурне бюро OPEN architecture
Ідея спорудження оригінальної будівлі належить місцевому архітектурному бюро OPEN architecture. Це замовлення вони виконали для міжнародної приватної школи Qingpu Pinghe.
Варте уваги Nissan представив концепт мобільного офісу: фото проєкту
Унікальна концепція школи
Там навчаються 2 000 учнів, яким від 3 до 18 років. Архітектори OPEN реалізували масштабний проєкт. При плануванні вони не відштовхувалися від звичного вигляду школи як споруди.
Це не просте шкільне містечко, а скоріше живий організм, який сприяє розвитку дитини. Органічний розподіл навчальних закладів робить можливим навчання в будь-якому місці кампусу,
– пояснили архітектори.
Вони запропонували низку невеликих будівель, які разом утворюють шкільний кампус. Серед них – дитячий садок з 24 класами, початкова школа з 30 класами та середня школа з класами.
Територія приватної школи Qingpu Pinghe у Китаї / Фото OPEN
Чим особлива бібліотека
Найбільшу увагу місцевих та журналістів привернула саме бібліотека, де також розташований і шкільний театр. На її даху є затишний простір на відкритому повітрі.
Приміщення театру зі сценою розташоване на нижньому рівні. Там не треба багато природного світла, натомість важливо, аби була хороша звукова ізоляція.
Приміщення, у якому розташований шкільний театр / Фото OPEN
Книжкові зали розташовані на верхніх поверхах. Центральну з них освітлюють з даху, навколо неї спіраллю здіймаються бібліотечні зони. Крім цього, у будівлі залишили місце для кав'ярні.
Шкільний простір намагалися зробити комфортним як для дітей-екстравертів, так і для інтровертів. Тому спорудили спеціальні зони, де можна провести час наодинці, а також простір для спілкування.
Який вигляд має бібліотека приватної школи у Китаї / Фото Jonathan Leijonhufvud, Qingshan Wu, Hao Chen