Зазвичай у виведенні алкоголю з крові найактивнішу участь бере печінка. Це потребує певного часу, а пришвидшити цей процес штучно – неможливо. Однак дихання відіграє не останню роль: коли насичена алкоголем кров досягає легенів, вона змішується зі свіжим киснем і вивільнюється разом з видихом, пише scientific reports.

Фахівці попереджають, що під час прискореного дихання людина втрачає багато вуглекислого газу та може навіть втратити свідомість. При проєктуванні ClearMate досліднику й автору розробки Джозефу Фішеру вдалося вирішити цю проблему, прокачуючи через легені суміш кисню з вуглекислим газом. Процедури проводилися після затвердження протоколів радою з етики досліджень в University Health Network.

Як це працює?

Пристрій являє собою маску, яка під'єднується до насоса. Система викликає прискорене дихання, проте не дозволяє людині втратити свідомість, насичуючи її сумішшю кисню і вуглекислого газу.

Для тестування апарату автор розробки Джозеф Фішер разом з командою залучили п'ять здорових чоловіків. Учасники експерименту випивали коктейль з 250 мілілітрів горілки 80 міцності та 0,5 літра води. Дослідники поділили учасників на дві групи: одні тверезіли самостійно, інших – під'єднували до апарата. Протягом двох днів фахівці фіксували рівень алкоголю в крові.

Співавтор дослідження Олівія Собжік демонструє роботу ClearMate / Фото University Health Network

Метод настільки простий та очевидний, що ніхто навіть не звертав на нього уваги й не намагався розкрити його потенціал. Він протягом тривалого часу лежав просто на поверхні. Я не знаю, як ще це описати,
– говорить автор винаходу ClearMate Джозеф Фішер.