Американський підприємець та засновник Microsoft Білл Гейтс розкритикував ідею Маска щодо впровадження електричних вантажівок Semi. Гейтс вважає, що акумуляторні батареї залишаються занадто великими і важкими для використання їх у великотоннажному автотранспорті, розповідає НВ.

Цікаво: Ілон Маск рекомендує: список 10 улюблених книг американського мільярдера

Чим більшу вагу ви намагаєтеся перемістити, тим більше батарей вам знадобиться для живлення автомобіля. Але чим більше батарей ви використовуєте, тим більше ваги ви додаєте і тим більше енергії вам потрібно. Навіть з серйозними проривами в акумуляторних технологіях, електромобілі, ймовірно, ніколи не стануть практичним рішенням для таких речей як 18-колісники, вантажні кораблі і пасажирські літаки, – написав Білл Гейтс.

Ба більше, у своєму регулярному блозі Гейтс відзначив, що легкові електромобілі незабаром будуть доступні для широкої аудиторії, адже конкуренція на ринку швидко зростає. Мільярдер також висловив свою думку щодо перспективних американських брендів у цій галузі. Так, ними виявилися: GM, Ford, Rivian і Bollinger. Примітно, що Гейтс не зазначив компанію Tesla.

Скріншот з Twitter Ілона Маска

Чи впровадять електровантажівки?

Раніше Маск заявляв, що проєкти електровантажівок та електролітаків можна буде втілити в життя тоді, коли енергетична щільність акумуляторних батарей досягне 400 Ватт-годин на кілограм.

На приклад, Quantumscape вже каже про можливу питому щільність батарей у 500 Ватт-годин на кілограм, завдяки використанню літієвих твердотільних акумуляторів. Цікаво, що інвестором компанії є сам Білл Гейтс.

Додамо, Ілон Маск анонсував, що 22 вересня 2020 під час "Дня батареї" Tesla представить багато "цікавих речей".