Успішний бізнесмен і талановитий винахідник Ілон Маск ділитися списком книг, які радить прочитати кожному, розповідає 24 канал.

  1. "Останній винахід людства", Джеймс Баррат

Головні захоплення Ілона Маска – розвиток штучного інтелекту і космос.

Цікаво: Китай наздоганяє США в галузі інновацій: ексдиректор Google Ерік Шмідт

ШІ не повинен бути злим, щоб знищити людство. Якщо штучний інтелект буде мати мету і людство просто буде стояти у нього на шляху, він знищить його, як щось само собою зрозуміле, навіть не думаючи про це, – вважає Маск.

Так, він рекомендує прочитати книгу про небезпеку штучного інтелекту. Автор розповідає про можливе найближче майбутнє і про катастрофічні наслідки впровадження ШІ, про які всі мовчать.

  1. "Бенджамін Франклін. Біографія", Волтер Айзексон

Книга про підприємця, який починав свою кар'єру з нуля. Ілон Маск неодноразово захоплювався особистістю Франкліна в своїх інтерв'ю. Маск вважає його видатним винахідником і своїм натхненником. Франклін одним з перших довів, що блискавка – це електрика, а ще він винайшов окуляри з двома різними оптичними лінзами.

  1. "Торговці сумнівами", Наомі Орестес і Ерік Конвей

Книга, в якій два історики розповідають, як найбільші прибуткові галузі приховують шкоду тютюну, пестицидів і озонового шару. Маск переконаний, що сьогодні ми маємо справу зі стрімким розвитком штучного інтелекту, але катастрофічна небезпека зміни клімату замовчується.

  1. "Володар перснів", Дж. Р. Р. Толкін

Володар кілець вже понад 50 років є must-read для мільйонів читачів. Популярна історія в жанрі фентезі залишила неабиякий слід і в душі Маска. Він розповідає, що в юності бачив себе людиною, яка рятує світ. Саме тому книга йому так близька.

  1. "Основи", Айзек Азімов

Трилогія "Основи" Ісаака Азімова розповідає про падіння вигаданої Галактичної Імперії, яка складається з мільйонів планет, населених людьми. Ще в ранньому віці Маск цікавився науковою фантастикою. Безумовно, трилогія значно вплинула на розвиток кар'єри Ілона Маска. В інтерв'ю The Guardian він сказав:

Уроки історії стверджують, що цивілізації рухаються в циклі. Ви можете відстежити це на прикладі вавилонян, шумерів, за якими слідують єгиптяни, римляни. Очевидно, що зараз ми перебуваємо у висхідному циклі, і, сподіваюся, це так. Надалі можуть виникнути деякі події, які приведуть до зниження рівня технологій. Було б розумно діяти, поки цикл відкритий, і не розраховувати на те, що він буде відкритий багато часу.

  1. "Конструкції, або чому не ламаються речі", Дж. Гордон

Ілон Маск розповів, що не знав нічого про космос і ракетобудування. Саме "Конструкції, або чому не ламаються речі" послужили йому самовчителем. Автор неформально і дотепно пояснює, як діють могутні сили, які допомагають будинкам не розвалюватися, вантовим мостам не падати під вагою восьмисмугового автомобільного трафіку, а греблям стримувати тисячі тонн води. І навпаки: чому через такі явища, як натяг, скручування, зрушення і стиснення, все-таки трапляються катастрофи, відвалюються крила у літаків і ламаються ноги у людей.

  1. "Місяць – сувора пані", Роберт Гайнлайн

Науково-фантастична книга, яка розповідає антиутопічну історію про героїв, яких вигнали на Місяць: там вони побудували ліберальне суспільство, яке прагне знищити владу на Землі.

Читайте також: Штучний інтелект написав колонку у The Guardian: про що вона

  1. "Запалювання. Неформальна історія рідких ракетних видів палива", Джон Д. Кларк

Саме "Запалювання" Кларка надало Маску повне розуміння специфіки роботи ракет. Книга про принципи роботи ракетного палива і розвиток індустрії ракетобудування в 1960-х – 1970-х роках.

  1. "Путівник Галактикою", Дуглас Адамс

Книга про суперкомп'ютер, який відповів на питання "У чому сенс життя?". Жанр: наукова фантастика. Цей твір Маск прочитав ще в ранньому віці, а пізніше, відправляючи свій Roadster в космос, він використав на демонстраційному екрані напис "Do not Panic!" – саме його було розміщено на обкладинці ранніх видань книги.

  1. "Штучний інтелект. Етапи. Загрози. Стратегії", Нік Бостром

Підприємець Ілон Маск неодноразово говорив про небезпеку штучного інтелекту. "Чи довіряєте ви цьому комп'ютеру" – документальний фільм, в якому Маск розповідає про використання ШІ для створення "безсмертного диктатора, від якого ми ніколи не зможемо втекти". Нік Бостром розповідає, у чому небезпека ШІ та що станеться, якщо він перевершить інтелект людини. Відповідь на це питання – у книзі Бострома.