Компанія переконана, що дистанційна робота – наше майбутнє. Наразі працівники Facebook можуть подати заявку на постійну віддалену роботу за умови схвалення з боку менеджерів.

Цікаво Співробітники PayPal живуть від зарплати до зарплати: реакція керівництва

Чому робота онлайн – це вдалий підхід

Керівники Кремнієвої долини швидко схвалили перехід на віддалену роботу у 2020 році, а деякі з них вважають, що вона може тривати й після пандемії.

У травні минулого року глава Facebook Марк Цукерберг заявив, що 50 відсотків співробітників компанії зможуть працювати в дистанційному режимі впродовж наступних 5–10 років.

Віцепрезидент Facebook з People Growth Брін Харрінгтон відзначає, що деякі працівники "по-справжньому процвітали" вдома і будуть раді продовжувати це робити.

Наприклад, батьки, які перебувають поруч зі своїми дітьми, скорочують час на дорогу та оптимізують робочий день, тож вони із задоволенням працюють вдома,
– сказала вона.

У компанії зауважують, що перехід на віддалену роботу – це не економія коштів. Однак пані Харрінгтон додала, що компанія визначає заробітну плату зважаючи на місцеву вартість робочої сили на ринку. Так, віддалені працівники можуть отримувати нижчу заробітну плату, залежно від того, де вони вважають за потрібне жити й працювати.

Думки розділилися

Варто відзначити, що не усі компанії поділяють підхід Facebook. Безліч корпорацій висловили бажання, щоб їх співробітники повернулися в офіс.

  • Керівник Goldman Sachs відмовився від дистанційної роботи як "нової нормальної", назвавши її "аберацією" (відхилення, порушення – ред.). "Я дійсно думаю, що для нашого бізнесу, який є інноваційною культурою спільного навчання, це не ідеально", – сказав Девід Соломон.
  • Виконавчий директор банку Barclays Джес Стейлі заявив, що віддалена робота "не є стійкою".
  • Інші великі компанії планують протестувати так звані гібридні схеми роботи, в яких співробітники розподіляють свій час між будинком та офісом.