Голова ради з питань інновацій Міністерства оборони США Ерік Шмідт вважає, що Америка поки що випереджає Китай у галузі технологічних інновацій, але розрив швидко скорочується, розповідає bbc.

Важливо: Лідери інновацій та сталого розвитку: Business Insider про тих, хто залишиться попереду

Відсутність фінансування

Доктор Шмідт переконаний: зменшення інноваційного розриву між США та Китаєм відбулося через відсутність фінансування інновацій з боку США.

Протягом усього мого життя США були беззаперечним лідером досліджень і розробок. Фінансування було еквівалентно 2% від ВВП країни, – додає Ерік Шмідт.

Війна технологій

Імміграція висококваліфікованих кадрів є вирішальною для конкурентоспроможності Америки, глобальної конкурентоспроможності та творення нових компаній. В Америці не вистачає людей з необхідними навичками, – вважає доктор Шмідт.

Технологічне переважання США було побудовано на основі міжнародних талантів, яким дозволено працювати та навчатися в США. Шмідт попереджає, що США ризикують відставати ще більше, якщо такий талант не буде впущений в країну.

Так, цього тижня Америка скасувала візи для 1000 китайських студентів, які, як вона стверджує, мають військові зв'язки, і звинуватив китайські технологічні фірми в тому, що вони виступають агентами комуністичної партії Китаю.

Адміністрація Трампа також вжила заходів для блокування китайських технологічних фірм, таких як Huawei та китайських додатків, включаючи TikTok і WeChat, заявивши, що вони представляють загрозу національній безпеці. Пекін заявив, що це "голі знущання".

Як налагодити стосунки?

Зазначають, що заборони з більшою ймовірністю змусять Китай інвестувати у власне вітчизняне виробництво.

Наразі найбільш правильною стратегією відносин між США та Китаєм є так зване "партнерством суперництва", коли США повинні мати можливість "співпрацювати з Китаєм, одночасно конкуруючи з ними". Коли ми суперники, ми важко змагаємось, намагаємось отримати перевагу, відбувається справжня здорова конкуренція. Китай, як і США, зможуть гідно та ефективно конкурувати. Але є також безліч сфер, де нам потрібно бути партнерами, – вважає Шмідт.