ДТЕК заощадив 150 млн гривень: у компанії розповіли, як це вдалося

30 вересня 2020, 13:17
Читать новость на русском

Економічний ефект від впровадження у виробничі та адміністративні процеси компанії ДТЕК цифрових технологій склав близько 150 млн гривень за період 2019-2020 років. Про це повідомив керівник програми MODUS з цифрової трансформації ДТЕК Дмитро Осика та продемонстрував результати роботи програми.

Цифровізація бізнесу: чому це важливо?

Не пропустіть: Цифрова трансформація енергетики: досвід ДТЕК

ДТЕК запровадив програму комплексної й системної цифрової трансформації MODUS навесні 2019 року, розповідає 24 канал. Компанія запустила проєкти в п'яти перших напрямках діджитал-апгрейду: цифрова шахта, цифрова ТЕС, цифрова логістика, цифрові мережі та цифровий HR.

У 2020 році до проєктів додалися ще чотири напрями другої хвилі: цифрове родовище, цифрова аналітика, цифровий офіс та цифрові закупівлі.

Наші минулорічні інвестиції в програму цифрової трансформації вже почали окупатися. З весни минулого року, коли стартувала наша програма, економічний ефект від цифровізації вже склав близько 150 млн гривень – 100 млн в 2019 і 50 млн в 2020-му році. Такі програми – це наш внесок і наші інвестиції в енергонезалежність вітчизняної енергетики, яка зобов'язана пройти шлях цифрової трансформації, щоб стати конкурентоспроможною і відповідати викликам часу, – відзначив Дмитро Осика.

Цифрова трансформація ДТЕК / ДТЕК

Керівник програми MODUS підкреслив, що напрям цифрової логістики продемонстрував свою ефективність майже відразу, і вже до кінця 2019 року п'ятикратно окупив затрати на себе. Ба більше, усі вищезгадані заходи – це не разова економія, адже процеси оптимізовані і тепер в такому форматі вони працюватимуть постійно.

Важливо: Лідери інновацій та сталого розвитку: Business Insider про тих, хто залишиться попереду

Досягнутий ефект від цифровізації – це ще не максимум, ми бачимо економічний потенціал в наших проектах. Тому будемо продовжувати цифрову трансформацію. У 2021 року ми розширюємося ще на два напрямки – цифровізацію клієнтських послуг та джерел відновлюваної енергетики, – додав Дмитро Осика.

Глобальна мета компанії ДТЕК – у 2025+ році стати цифровим підприємством, де люди і технології ефективно співпрацюють, де налагоджені і оптимізовані всі процеси, та сформована так звана екосистема діджитал-культури та цифрового способу мислення.

Раніше ми були більше мрійниками зі своєю "Book of Dreams", а сьогодні на реальних проєктах ми довели: мріяти – це добре і правильно, адже цифрові мрії збуваються. Важливо правильно фокусувати ресурси і розставляти пріоритети в умовах обмежень, які завжди існують в будь-якій компанії. Будемо продовжувати в тому ж дусі і ритмі, плануючи кожен крок, тестуючи гіпотези, святкуючи маленькі перемоги на шляху до потужного цифрового перезавантаження української енергетики. Цифрова трансформація – це сьогодні і далі. На шляху до майбутнього не можна зупинятися, – резюмує Дмитро Осика.

ДТЕК: основні факти

  1. Компанія ДТЕК є потужним приватним інвестором в енергетику України.
  2. Виробляє електроенергію на сонячних, вітрових та теплових електростанціях.
  3. Розподіляє та постачає електроенергію.
  4. Видобуває природний газ та вугілля.
  5. Впроваджує енергоефективні рішення.
  6. У 2019 році капіталовкладення компанії склали 23 млрд гривень, а податки – 23,4 млрд.
  7. ДТЕК забезпечує робочими місцями 70 000 працівників.
  8. Власником групи ДТЕК є холдингова компанія SCM Limited, 100% якої належить Рінату Ахметову.