Цей проєкт стане дієвим кроком Групи ДТЕК по досягненню вуглецевої нейтральності до 2040 року та внеском України в реалізацію європейської програми Green Deal.

Варте увагиЕнергія майбутнього: як ДТЕК наближає "зелений перехід" в українській енергетиці

В рамках Нової стратегії 2030 ДТЕК узяв на себе зобов'язання по трансформації компанії в більш екологічний, ефективний і технологічний бізнес. Реалізація стратегії з розвитку генеруючих потужностей в зеленій енергетиці стане суттєвим внеском Групи ДТЕК в декарбонізацію економіки України та Європи в цілому.

ДТЕК починає будівництво першої черги Тилігульської ВЕС / Фото ДТЕК

Проєкт будівництва ДТЕК Тилігульська ВЕС передбачає можливість збільшення потужності до 564 МВт.

Коли у 2019 році вперше були розміщені "зелені" євробонди ДТЕК ВДЕ на європейській біржі, ми як компанія взяли на себе відповідальність реалізувати проєкти саме в Україні. Ми стали "обличчям" української "зеленої" енергетики для Європи та світу. Як надійний партнер, сьогодні ми готові виконувати взяті зобов'язання навіть в такий складний час. Ми продовжимо інвестувати в чисту та доступну енергію і розвивати галузь відновлюваної енергетики в Україні. Ми розраховуємо, що криза неплатежів для сектора ВДЕ вирішиться незабаром, а політика держави в частині ВДЕ стане зрозумілою і прогнозованою. Це дозволить інвесторам з усього світу знову подивитися у бік України. Фактично це наше повідомлення світу: у "зеленої" енергетики в Україні є майбутнє,
– сказав генеральний директор ДТЕК ВДЕ Маріс Куніцкіс.

Президент Vestas Northern & Central Europe Нільс де Баар зазначив: "Ми пишаємося тим, що співпрацюємо з ДТЕК ВДЕ в важливому проєкті Тилігульський ВЕС, яка стане першою станцією з використанням платформи EnVentus в Східній Європі. Ми вітаємо амбіції ДТЕК у проєкті Тилігульський ВЕС, оскільки ми продовжуємо знижувати вартість чистої відновлюваної енергії вітру за допомогою платформи EnVentus".

Він додав, що завдяки будівництву таких нових проєктів Україна стає на крок ближче до Європи, а ДТЕК підтверджує свої європейські цінності. Крім того, використання кращих у своєму класі вітряних турбін є важливим сигналом для країни.