За словами директора з інновацій ДТЕК Емануеле Вольпе, це членство дасть компанії можливість сформувати мережу прямих контактів з міжнародними партнерами, зацікавленими у розвитку водневої економіки як в Україні, так і по всьому світу, розповідає 24 канал.

Не пропустіть: Інноваційні батареї відіграють ключову роль у переході до чистої енергії

Європейська та локальна енергетичні системи трансформуються. Відновлювальні джерела енергії несуть велике навантаження на існуючу мережу, а вуглецева енергетика перестає бути стійкою екологічно і економічно. Використання водневих технологій відкриває можливості для декарбонізації основних секторів економіки, а також для побудови нового сектора економіки і створення додаткових робочих місць, – зазначив директор з інновацій Емануеле Вольпе.

Чому це важливо?

Представники ДТЕК переконані, що пошук нових технологій та інноваційних рішень для трансформації української енергетики, розвитку конкурентного ринку і енергонезалежності країни є одним з пріоритетів ДТЕК.

Членство в Hydrogen Europe дозволить транслювати інноваційні інтереси ДТЕК як в українській, так і в міжнародній спільнотах. Ми зможемо вивчити ключові напрямки при формуванні регуляторної бази європейських країн щодо водню, отримати прямий доступ до переліку найбільш перспективних міжнародних кейсів і освоїти практичний досвід реалізації проєктів, спрямованих на декарбонізацію енергетики, – додав Вольпе.

Стратегія використання водню

Важливість входження ДТЕК в Асоціацію Hydrogen Europe полягає ще й в тому, що цього тижня Єврокомісія представила свою стратегію використання водню, який вона вважає одним з найважливіших джерел енергії при переході на безвуглецеву економіку. Емануеле Вольпе переконаний, що Україна зобов'язана стати активним партнером Європи на шляху до декарбонізації.

Ба більше, у 2020 році в ДТЕК була створена команда з дослідження можливостей застосування водню в економіці України. Наразі йде розробка поглибленого техніко-економічного обґрунтування для кейсів застосування водню в сферах транспорту, енергетики і промисловості.