Це означає, що чим серйознішим стає вигорання людини, тим більший стрес вона відчуватиме на роботі, наприклад, в умовах нестачі часу. Тож співробітникам, які страждають від вигорання, слід своєчасно надавати належну підтримку, щоб розірвати замкнене коло між стресом на роботі та вигоранням, розповідає Johannes Gutenberg-Universität Mainz.

Варте уваги: Секрет успішних команд розкрито: експерименти ЦРУ

Симптоми вигорання – виснаження, цинізм та зниження працездатності

Найважливішим симптомом вигорання є відчуття повного виснаження, коли його неможливо усунути за один вечір, вихідні або навіть відпустку, – відзначив професор Крістіан Дорман.

Щоб захистити себе від подальшого виснаження, деякі співробітники намагаються побудувати психологічну дистанцію: вони відчужують себе від своєї роботи, а також людей, пов'язаних з нею, і стають більш цинічними.

Дослідження

Дослідження показує, що вигорання може спричинити робоча ситуація, але це не завжди так. Як тільки вигорання починається, воно розвивається, поступово наростаючи. Врешті-решт це призводить до того, що робота стає напруженою: обсяг завдань занадто великий, часу занадто мало, а стрес занадто великий.