Дослідники "навчили" штучну шкіру реагувати на удари: чому це корисно

17 червня 2021, 23:49
Читать новость на русском

Джерело:

phys.org

Вченим вдалося зробити так, аби штучна шкіра, прикріплена до коліна людини, при сильному ударі об металеву шафу утворювала фіолетовий "синець". Нова технологія допоможе виявляти пошкодження в протезах та робототехніці.

Матеріали дослідження опубліковані в ACS Applied Materials & Interfaces.

Цікаво Вчені створили нове цифрове волокно, яке можна вшити в одяг і визначати стан здоров'я людини

Деталі

Коли людина вдаряється ліктем об стіну, вона не тільки відчуває біль, але й може отримувати синці. Роботи та протези кінцівок не мають цих "попереджувальних знаків", що може призвести до подальших травм. Так, дослідники розробили штучну шкіру, яка відчуває силу через іонні сигнали, а також змінює колір з жовтого на синій, забезпечуючи візуальну підказку про пошкодження.

Вчені додали в іонний органогідрогель спеціальну молекулу – спіропіран. Вона здатна змінювати колір при механічному впливі. В результаті на жовтій шкірі утворюється "синець" голубо-фіолетового кольору.

Учасників експерименту попросили протестувати розробку. Добровольці вдягли штучну шкіру на різні частини тіла (палець, руку, коліно) та вдарилися. Під впливом сили робошкіра змінила колір і залишалася такою впродовж 2 – 3 годин.