Штучний острів стане найбільшим будівельним проєктом в історії Данії. Його вартість оцінюють щонайменше у 34 млрд доларів.

Читайте також У Китаї запустили гігантську станцію для морських досліджень: потужне відео

Що відомо про центр

Площа енергетичного острова становитиме приблизно 120 000 квадратних метрів – це більше ніж 18 стандартних футбольних полів. У центрі буде концентруватися, зберігатися і передаватися електроенергія від найближчих прибережних вітряків. Потужність навколишніх вітрогенераторів досягатиме 10 гігаватів. Енергетичний центр планують запустити до 2023 року.

Чому це важливо

Представники уряду Данії відзначають, що анонсований проєкт є важливим етапом для глобального зеленого переходу. Ба більше, будівництво хабу – це вагома частина юридично обов'язкової мети країни щодо скорочення викидів парникових газів на 70% до 2030 року.

Тільки надихаючи інших та розробляючи нові екологічні рішення, які захочуть застосовувати, ми дійсно можемо щось зробити для боротьби зі зміною клімату,
– сказав міністр клімату Дан Йоргенсен.

Згодом на острові може бути споруджена установка для виробництва екологічно чистого палива, яку будуть направляти в Данію. Ймовірно, йдеться про використання надлишкової енергії для генерації водню з морської води. Раніше стало відомо, що Данія планує повністю відмовитися від видобутку викопного палива до 2050 року.