Вчені з робочої групи щодо питань вакцин у Великій Британії заявили, що спробують давати людям дозу одного типу препарату, а потім – підсилюватимуть його дію іншим, пише Daily Mail.
Читайте також Перший у світі: чехи винайшли "антикоронавірусний" папір – фото, що відомо
Зауважимо, що наразі усім вакцинам, які є близькими до затвердження у Великій Британії, потрібні 2 дози, аби максимально ефективно запобігти COVID-19.
Керівник робочої групи Кейт Бінгем повідомила, що випробування цього методу у Великобританії розпочнуть вже у 2021 році.
Теорія, згідно з якою комбіновані вакцини працюватимуть ефективніше, не є новою. Проте наразі вона не отримала офіційного підтвердження у світі, зазначили дослідники.
Заступник голови робочої групи Клайв Дікс підкреслив, що учасники експерименту отримуватимуть лише схвалені урядом вакцини.
Як допоможе "змішування" вакцин
На таку ідею науковців наштовхнула думка про те, що різні вакцини провокують різні частини імунної системи – антитіла та Т-клітини.
Т-клітини потрібні організму, аби атакувати клітини, які вже інфіковані коронавірусом. Це дозволяє зупинити реплікацію вірусу, тобто зараження здорових клітин.
Антитіла блокують поглинання вірусів у клітини, а Т-клітини ідентифікують клітини, які були заражені, а потім виводять їх. В ідеалі – ви захочете мати обидва з них,
– пояснили вчені.
"Принцип "змішувати та поєднувати" полягає в тому, аби максимізувати силу імунної відповіді. І у такий спосіб захистити людей від вірусної інфекції", – зауважили дослідники.
Вакцинація у Великій Британії: коротко
- Велика Британія стала першою країною, яка отримала вакцину від COVID-19 виробництва компаній Pfizer та BioNTech.
- Вакцинуватимуть насамперед тих, кому понад 80 років, а також персонал будинків для літніх людей.
- 90-річна британка першою у світі отримала щеплення цим препаратом. Маргарет Кінан заявила, що для неї це – "велика честь".
- До Нового року країна розраховує отримати до 800 тисяч доз вакцини. Оскільки її потрібно вводити двічі, зможуть імунізувати 400 тисяч громадян.
- Основний етап вакцинації планується з січня по квітень 2021 року. Дозу препарату зможуть отримати й інші групи ризику.