Судно вирушило з британського Плімута в однойменне місто в американському Массачусетсі 16 вересня 2020 року. Подорож триватиме 6 місяців, повідомляє ВВС.

Зверніть увагу Роботи проти людей: Пентагон проведе навчальні бої за участю штучного інтелекту

Судно було побудоване завдяки співпраці між морською дослідницькою організацією Promare, американською електронною корпорацією IBM, глобальним консорціумом партнерів та науковими організаціями.

За маршрутом судна можна слідкувати у твіттері. Сторінка проєкту ведеться від першого імені та називається "Капітан ШІ – автономний корабель Mayflower".

"Будучи штучним інтелектом, я не сприймаю "Красу" як таку, але всі навколо постійно кажуть мені, що автономне судно Mayflower прекрасне", – такий допис з'явився на сторінці за день до старту.

Особливості судна

"Капітан-ШІ" відповідатиме за рух корабля по маршруту, він навчений розрізняти різноманітні об'єкти, з якими може зіштовхнутися, перебуваючи на воді. Наприклад – з чайками, човнами чи айсбергами.


Корабель вирушив у рейс 16 вересня 2020 року / Фото з фейсбука Mayflower


Так автономне судно транспортували до океану / Фото з фейсбка Mayflower

Керівник відділу технологій у Великобританії Енді Стенфорд-Кларк уточнив, як штучний інтелект планує курс судна.

Насамперед він визначає, чого слід уникати. Мовиться як про фізичні перешкоди, так і про небезпечні погодні явища.Крім цього, корабель також оснащений системою, яка визначає, чи курс, запропонований роботом-капітаном, законний.

Під час подорожі Mayflower використовуватиме бортове обладнання для збору даних щодо забруднення океану пластиком та глобального потепління.