Заборона мала почати діяти ще в квітні, проте її довелося відкласти – через проблеми для бізнесу, спричинені COVID-19, повідомляє BBC.

Читайте також: IKEA відмовиться від продажу одноразових батарейок для покращення екології

У законі зазначено: заклади харчування та лікарні можуть закупляти предмети з одноразового пластику лише для людей із інвалідністю та тим, хто потребує цього через хвороби та травми.

Багато ресторанів у Англії відмовилися від пластикових соломинок ще до офіційної заборони. Схожу ініціативу зараз розглядає також влада сусіднього Уельсу. Водночас Шотландія заборонила використання ватних паличок ще у вересні 2019 року.

Міністр охорони навколишнього середовища Джордж Юстіс заявив, що уряд "твердо відданий боротьбі з екологічними руйнуваннями, спричиненими одноразовим пластиком.

Ми всі є свідками шкоди, яку одноразовий пластик завдає довкіллю і морській дикій природі. Дякую тим, хто долучився до втілення заборони і висвітлення життєво важливої проблеми,
– підкреслив він.

Й зауважив: завдяки доплаті у розмірі 5 пенсів за одноразові пластикові пакети вдалося скоротити їх продажі на 95% в супермаркетах країни. Наразі влада працює над планами повторного використання одноразових пляшок для напоїв.

Чим небезпечний пластик

У пластику є бісфенол-А. Це – компонент, який негативно впливає на щитовидну залозу, центральну нервову систему, а також провокує бездітність, гіпертонію, ожиріння і діабет. Крім цього, використання пластику збільшує ризик хронічної інтоксикації.

Більшість пластикових соломинок зроблені з поліпропілену. Його хімічні елементи можуть потрапляти у рідини і вступати в сполуки, які понижують рівень естрогену. Використання такої соломинки підвищує ризик появи тріщин в зубах, а також може викликати здуття живота.