Сьогодні безпілотні літальні апарати набули широкої популярності, адже їх навчилися застосовувати в найрізноманітніших галузях. Відтак, автоматичний котроль над можливим зіткненням дронів в повітрі – питання, що стоїть на порядку денному та визначає подальший розвиток безпілотної авіації, повідомляє N+1.

Важливо: Перший мультикоптер українського виробництва використовуватимуть у ЗСУ: фото та відео

Розробка та комплектація

Розумну систему розробила компанія Xwing. Вона включає в себе набір камер, радіолокаційну станцію і відповідач системи автоматичного залежного спостереження-мовлення. Отримані дані оперативно передаються до оператора.

Випробування

Тестові польоти APT 70 проводилися неподалік Далласа (Техас). Апарат, оснащений новітньою системою, здійснив декілька прольотів через повітряний простір класу B: його оточуюють аеропорти і розповсюджується до висоти трьох тисяч метрів.

Cessna 208B Grand Caravan

Розробники також встановили нову систему на літак Cessna 208B Grand Caravan і один з вертольотів компанії Bell Helicopter. На них вона також проходить льотні випробування. Такі масштабні перевірки дозволять швидше зібрати дані, необхідні для сертифікації системи.