Вчені з Великої Британії, Кенії та США наголошують: аби врятувати унікальні об'єкти спадщини ЮНЕСКО, потрібне "значне втручання", пише BBC.

Зверніть увагу У Північно-Льодовитому океані рекордно розтанув лід: деталі

Місто Ламу – це найстаріше постійно населене місто в Кенії, на відміну від інших міст та сіл східноафриканського узбережжя. Воно є важливим центром вивчення двох культур – ісламської та суахілі.


Старовинне місто Ламу в Кенії / Фото ЮНЕСКО

Впродовж тривалого часу Ламу перебувало на перетині важливих арабських торгових шляхів. Місто тісно взаємодіяло з арабським світом. Саме тому більшість місцевих мешканців зараз сповідують іслам.

Коморські острови – це вулканічний архіпелаг між Мадагаскаром та Мозамбіком. Там, зокрема, розташовані старе місто та палац, якому вже кілька сотень років.


Пам'яткам узбережжя Коморських островів загрожує зникнення / Фото Dreamstime

Твіфелфонтейн – це долина в посушливому гірському районі у Намібії. Приблизно 130 мільйонів років тому намитий пісок, з'єднавшись з ґрунтом, утворив там химерні піщано-кам'яні гори.


Наскельні малюнки в долині Твіфелфонтейн / Фото Jessica Macdonald

ЮНЕСКО описує цю пам'ятку як "масштабний запис ритуальних практик спільнот мисливців та збирачів у Південній Африці впродовж 2 000 років".

Суакін – це портове місто на північному-сході Судану, воно розташоване на західному березі Червоного моря. Колись єгипетські фараони перетворили його на ворота для торгівлі.

Пізніше місто стало центром для мусульман, які вирушали на паломництво до Мекки. Згодом – також було центром работоргівлі у Червоному морі. А також став частиною Османської імперії.


Руїни порту Суакін / Фото This is Africa

Стратегічно розташований порт міста Суакін дещо втратив свою популярність на початку ХХ століття – через конкуренцію портового Судану.

Малі – держава в північно-західній Африці. Старовинне місто Дженне у центральній частині є одним із символів країни. Адже там розташовані близько 2 000 унікальних будинків з глини, соломи та піску.


/ Фото ArchEyes

Колись Дженне було важливим торговим центром, зокрема – завдяки торгівлі золотом. А пізніше, у XV-XVI століттях, було одним з центрів поширення ісламу в Західній Африці.

Гана – це держава на заході Африці, раніше була відома під назвою Золотий Берег. Торговці з Португалії, Іспанії, Німеччини, Британії та інших країн у різний час захоплювали Гану, будували там замки і форти.


Форт Принценштайн у місті Кета / Фото з соцмереж

Вздовж 500 кілометрів узбережжя цієї країни між 1482 і 1786 роками спорудили торговельні флоти. Це згодом мало вплив на торгівлю золотом, а згодом – торгівлю рабами між Африкою та Америкою.