Технології, колись обмежені областю наукової фантастики, тепер стали невід'ємною частиною життя. Для енергетичної галузі ці нові технології можуть допомогти досягти прориву в ефективності, системі безпеки та скорочення викидів CO2, розповідає World Economic Forum.

До теми: ДTЕК збирає інноваційні рішення для своїх підприємств: як долучитися

Четверта промислова революція

The Fourth Industrial Revolution – масове впровадження кіберфізіческіх систем у виробництво (промисловість 4.0) і обслуговування людських потреб, включаючи побут, працю і дозвілля.

Енергетика

У дискусіях про майбутнє цю галузь дуже часто вважають тою, яка відстає в області технологій та інновацій. Реальність така, що в енергетичному секторі висока конкуренція, і цей факт постійно сприяє підвищенню продуктивності. До того ж, представники галузі прагнуть домогтися подальшого зростання стійкості. Ці фактори викликали нову хвилю технологічного розвитку в нафтогазовому секторі.

Наприклад, Aramco впроваджує рішення 4IR на всіх етапах своєї діяльності (від геологорозвідки до подальшої розробки) для підвищення ефективності, зниження викидів, підвищення надійності, оптимізації витрат і відкриття нових можливостей.

ARAMCO

Aramco Saudi Arabian Oil Company

Арабсько-американська нафтова компанія – національна нафтова компанія Саудівської Аравії.

Об'єкт в Хурайсі – один з 10 проектів, схвалених Всесвітнім економічним форумом в його мережі Global Lighthouse є яскравим прикладом. Це найбільше інтелектуальне нафтове родовище в світі, оснащене пристроями промислового Інтернету речей (IIoT) і технологією цифрових двійників, яка забезпечує віддалену роботу з використанням програмного забезпечення 3D Virtual Reality (VR) в реальному часі.

Інтернет речей

Internet of things (IoT) – концепція обчислювальної мережі фізичних предметів, оснащених вбудованими технологіями для взаємодії один з одним або з зовнішнім середовищем, яка розглядає організацію таких мереж як явище, здатне перебудувати економічні та суспільні процеси, що виключає з частини дій і операцій необхідність участі людини.

Сайт використовує аналітику великих даних, машинне навчання, інтелектуальні датчики і систему прогнозування строку служби. Промислова робототехніка і БПЛА виконують функції перевірки, покращуючи діагностичні можливості і ефективність.

Це також перше нафтове родовище з вдосконаленим управлінням технологічним процесом для інтелектуального регулювання дебіту, в той час як було отримано два патенти на додаток для інтелектуального моніторингу продуктивності, яке використовує прогнозну і пропоновану аналітику для оптимізації паливного газу в котлах, що сприяє економії паливного газу та скорочення викидів CO2.

Чого вдалося досягти?

Ці передові технології дозволили знизити загальне енергоспоживання в Хурайсі на 18%, знизити витрати на технічне обслуговування на 30% і скоротити час перевірки на 40%. Крім того, вони підвищили надійність на 50% і збільшили час відгуку на 100%. Технології допомогли забезпечити безперебійне виробництво протягом всієї пандемії COVID-19. Він також зробив революцію в робочих місцях, не замінюючи їх.

Наприклад, до цифрової трансформації велика частина виробничої діяльності на підприємствах і в польових умовах вимагала фізичного втручання людини, а модифікації і поліпшення процесів визначалися окремими експертами. Тепер оператори приймають рішення на основі інформації, отриманої за допомогою систем управління IIoT в режимі реального часу.

Важливість інвестування

Таких інновацій можна досягти тільки за рахунок постійних інвестицій в нафтогазовий сектор. Оптимізуючи свою роботу, вуглеводнева промисловість може внести додатковий внесок в більш стійке майбутнє і зіграти ключову роль в просуванні переходу до чистої енергії. Ми не повинні залишати поза увагою цю мету, незважаючи на фінансовий вплив COVID-19 на енергетику в цілому.

Для енергетичного сектора це включає не тільки технології 4IR, що підвищують ефективність і операційні можливості, а й інновації, які допомагають скоротити викиди і зробити енергетичні мережі більш стійкими.

Висновки

У цьому контексті мережу Global Lighthouse Всесвітнього економічного форуму є довгоочікуваним нагадуванням про потенціал промислових інновацій для з'єднання реальних виробничих активів з передовими цифровими можливостями для підвищення продуктивності в плані безпеки і стійкості. Зараз у всьому світі існує 54 проекти Lighthouse, два з яких належать Aramco.

Хоча в даний час Aramco є однією з трьох нафтогазових компаній, представники впевнені, що в найближчі роки енергетичний сектор продовжить розширювати своє представництво в мережі Global Lighthouse Network.