Раніше у шлунку одного з оленів було виявлено аж 4 кілограми пластику. Місцеві жителі придумали рішення – паперовий пакет з рисових висівок, який олені можуть перетравити, повідомляє BBC.

Цікаво Вчені розробили новий тип пластику: він безпечний для навколишнього середовища

Зауважимо, що у парку Нара живе понад 1200 оленів, вони перебувають під охороною закону. Відвідувачам дозволено годувати їх спеціально виготовленими сухарями без цукру, до того ж – не у пластиковій обгортці.

Проте чимало людей нехтують цими правилами та годують оленів іншими смаколиками, викидаючи обгортки їжі по дорозі. Потім тварини відчувають запах їжі і помилково їдять їх.

Рішення місцевих підприємців

Мешканець Нари Такаші Накамура керує місцевою паперовою компанією. Він почув, що олені в місті гинуть, помилково проковтнувши сміття, та взявся за вирішення проблеми. Над розробкою працював з гуртовим продавцем косметики та дизайнером.


Японці розробили їстівні пакети, аби допомогти оленям / Фото з соцмереж


Так виглядає їстівний пакет з рисових висівок / Фото з соцмереж

Паперові пакети їхнього виробництва складаються з картонних коробок з переробленого молока, а також рисових висівок. За словами Накамура, 6 місцевих компаній, серед яких – туристичне бюро, банк та аптеку, вже придбали близько 3500 пакетів.

За інформацією Asahi Shimbun, виріб вже схвалила Японська лабораторія з досліджень харчових продуктів. Там заявили, що такі пакети є безпечними для споживання.