Над винаходом працювали дослідники з Японії. Адже регіон, у якому розташована ця країна, схильний до високої сейсмічної активності. Цунамі там – постійна загроза.

Цікаво У Токіо розробили інноваційні окуляри, які покращують зір: як працюють

Алгоритм допоміг команді вчених створити 20 000 ймовірних сценаріїв цунамі, які використали як навчальні дані для моделі штучного інтелекту.

Варто зауважити, що алгоритм, зокрема, використовувався для вивчення та підтвердження даних щодо форми хвиль цунамі під час землетрусу.

Хоча модель необхідно навчити заздалегідь на Fugaku, її також можна завантажити на звичайні комп'ютери та передати дані про форму хвилі для виконання прогнозів лічені секунди.

Це продемонстрували при моделюванні сильного землетрусу та цунамі, які обрушилися на Токійську затоку. Отримані дані порівняли з моделюванням повені, розробленим японським урядом.


Зліва – припущення уряду, справа – прогнози ШІ / Фото Fujitsu

Той факт, що алгоритм можна використовувати на звичайних комп'ютерах, є ключем до планів розробників щодо передачі інструменту в руки груп реагування на стихійні лиха.

Рятувальні служби матимуть можливість використовувати його для прогнозування впливу повеней на будівлі, дороги та іншу інфраструктуру майже в реальному часі.

Коротко про суперкомп'ютер Fugaku:

Дані з "Вікіпедії"

  • Це японський суперкомп'ютер, його назва походить від альтернативної назви гори Фудзі. Пристрій встановлений у Центрі обчислювальних наук Інституту фізико-хімічних досліджень (RIKEN) у місті Кобе.
  • Його почали розробляти ще у 2014 році. Повне введення в експлуатацію заплановано на 2021 рік, але окремі компоненти комп'ютера почали роботу ще у червні 2020 року.
  • Саме влітку 2020 року Fugaku став найшвидшим суперкомп'ютером у світі в рейтингу TOP500. Тоді він обігнав попереднього лідера у цій категорії – IBM Summit.