Wi-Fi під землею: розробка ДТЕК увійшла до Книги рекордів України

4 вересня 2020, 11:40
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Технологія Wi-Fi зв’язку на глибині 500 метрів в шахті "Ювілейна" увійшла до Книги рекордів України як перша та найглибша. Рекорд зафіксували під час відеодзвінка шахтарів з горизонту 510 метрів до центрального офісу ДТЕК в Києві.

Директор з видобутку вугілля ДТЕК Енерго Михайло Барабаш наголосив, що шахта – це технічно складне підземне виробництво. Відтак, впровадження інфраструктури Wi-Fi зв'язку вирішило найбільш злободенну проблему – забезпечення оперативної та ефективної комунікації підземних та наземних служб, розповідає 24 канал.

Важливо: Екологи cтворили вражаючу карту впливу на світовий океан

Для Книги рекордів України дуже важливо, щоб рекорд встановлювався не лише заради самого рекорду, але щоб він мав також практичну цінність для суспільства. В цьому випадку ДТЕК побудував інноваційну технологію, спрямовану на забезпечення безпеки шахтарів, які працюють в складних умовах під землею,
– відзначила генеральний директор Книги рекордів України Ганна Крисюк.


Представники ДТЕК та генеральний директор Книги рекордів України Ганна Крисюк / ДТЕК

Які можливості відкриває проєкт?

Проєкт було розроблено та впроваджено у рамках програми цифрової трансформації MODUS на чолі з її керівником Дмитром Осикою. Якісне покриття Wi-Fi дозволяє: оперативно отримувати дані з датчиків безпеки, контролювати роботу за допомогою відеокамер, повідомляти робітників про зміну складу атмосфери в шахті та дистанційно (використовуючи лампу-пейджер) вирішити проблему у випадку аварії.

За допомогою спеціального смартфона з глибини 500 метрів шахтарі зможуть спілкуватися з диспетчерами текстовими та голосовими повідомленнями, надсилати фото та відео, проводити онлайн-консультації, виявляти несправності та отримувати дозвіл на роботу.

Ми говоримо про можливості для створення цілої цифрової екосистеми шахти. Це приклад connected world в мініатюрі, коли системи, технології, сервіси та люди працюють як одне ціле. До такого цифрового підприємства ми в ДТЕК прагнемо. Наша стратегія – комплексна цифрова трансформація всіх напрямків бізнесу після 2025+ року,
– підкреслив Дмитро Осика.

Нагадаємо, розробники проєкту обрали саме технологію промислового Wi-Fі зв’язку, адже вона виявилася значно дешевшою від 4G LTE. Пілот проекту запустили в шахті "Ювілейна", протяжність якої складає 160 кілометрів. Для його реалізації знадобилося майже 130 кілометрів кабелю та 400 точок доступу. Ця бездротова інфраструктура слугуватиме підґрунтям для забезпечення системи безпеки шахтарів.

ДТЕК: що потрібно знати?

  • компанія ДТЕК є потужним приватним інвестором в енергетику України
  • виробляє електроенергію на сонячних, вітрових та теплових електростанціях
  • розподіляє та постачає електроенергію
  • видобуває природний газ та вугілля
  • впроваджує енергоефективні рішення
  • у 2019 році капіталовкладення компанії склали 23 млрд гривень, а податки – 23,4 млрд
  • ДТЕК забезпечує робочими місцями 70 000 працівників
  • власником групи ДТЕК є холдингова компанія SCM Limited, 100% якої належить Рінату Ахметову