За це взялися благодійний фонд Factum Foundation, архів Венеції та Політехнічний університет Лозанни, повідомляє The Art Newspaper.

До теми Венеція – місто, яке зникає під водою: що треба встигнути побачити і як добратися з України

Науковці застосували сканер LiDAR. Це – система невидимих ​​лазерів, яка сканує місцевість та предмети поблизу. А потім за допомогою відбитих променів створює об'ємну модель навколишнього середовища. У такий спосіб почали оцифровувати острів Сан-Джорджіо-Маджоре.


Фасад церкви Палладіо на острові Сан-Джорджіо-Маджоре / Fondazione Giorgio Cini

Тепер вчені мріють просканувати всю Венецію, "аби вона існувала вічно". Проте наразі прогнозів щодо тривалості цього процесу немає.

Цифрова копія Венеції: для чого вона

Така ініціатива дозволить, зокрема, контролювати рівень води та відслідковувати пошкодження острова та будівель. Адже звіт Міжурядової групи експертів з питань змін клімату – невтішний. Експерти переконані, що рівень моря продовжуватиме підійматися.

Якщо глобальне потепління збавить темпи, до 2100 року місто може опуститися на близько 30 – 60 сантиметрів. Проте науковці схиляються до негативного сценарію: під час кожного припливу Венеція опинятиметься на 110 сантиметрів під водою. Це може спричинити серйозні руйнування.

Варто зауважити, що італійський уряд розробив заходи боротьби з короткочасними повенями, але вони не є розв'язанням довгострокової проблеми підвищення рівня моря.

Тож, якщо Венецію справді повністю затопить, Fondazione Cini матиме цифрову копію. За її допомогою місто теоретично зможуть відбудувати в іншому місці, наскільки б зараз це не здавалося неймовірним.