Чому це важливо

Дослідниця хімічної інженерії Чженан Бао та її команда вчених зі Стенфорда витратили майже два десятиліття, намагаючись розробити схожі на шкіру інтегральні схеми, які можуть розтягуватися, складатися, згинатися й скручуватися, а згодом – повертатися в вихідне положення. Такі схеми входять до складу численних виробів, але на їх шляху завжди стояло одна перешкода: як виробляти абсолютно нову технологію в кількостях, достатніх для комерціалізації?

Цього разу фахівці застосували міцну гумову підкладку – це дозволило розмістити 40 000 транзисторів на квадратному сантиметрі гнучкої інтегральної плати.

Технологія заснована на фотолітографії та використовує ультрафіолетове випромінювання, аби якомога точніше нанести електрично активний геометричний малюнок на тверду підкладку шар за шаром.

Наш метод покращує щільність пружних транзисторів більш ніж в 100 разів у порівнянні з тим, що було досягнуто ким-небудь ще. І він робить це з чудовою однорідністю транзисторів, не жертвуючи при цьому ні електронними, ні механічними характеристиками,
– сказав науковий співробітник Юй-Цин Чжен, співавтор статті.