В Україні встановили мінімальні вимоги до енергоефективності будівель: подробиці

16 січня 2021, 12:31
Читать новость на русском

Міністерство розвитку територіальних громад та територій України представило перелік мінімальних вимог до енергоефективності будівель. Встановлення норм забезпечить економічний ефект як для держави, так і для власників домогосподарств.

Так, чітке окреслення мінімальних норм енергоефективності будівель дозволить ефективно використовувати енергоресурси. Крім того, власники житла та приміщень зможуть заощаджувати на комунальних платежах, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Цікаво:В Україні запустили онлайн-сервіс юридичної перевірки нерухомості: як працює, скільки коштує

Що відомо про нові вимоги

Міністерство встановило мінімальні вимоги для:

  • нового будівництва;
  • реконструкції;
  • капітального ремонту;
  • відновлення чи будівництва окремих елементів (даху, зовнішніх стін, інженерних систем).

Чому це важливо

Норми допоможуть здійснювати термомодернізацію будівлі поетапно, внаслідок чого власники зможуть більш ефективно спланувати бюджет і подальші роботи, спрямовані на отримання класу енергоефективності об’єкта не нижче "С".

Винятки

Зазначають, що мінімальні вимоги не застосовуватимуть до: індивідуальних житлових будинків, історичних будівель, об’єктів транспорту, енергетики й оборони, будівель промислового та сільськогосподарського призначення. Також вони не стосуватимуться виконання будівельних робіт із відновлення окремих конструкцій будівель і споруд.