Так за кілька десятків кілометрів від міста з'явилося ранчо "Скарбова гора", де його натхнення від подорожі Америкою поєдналося із дитячою мрією їздити верхи.

Зверніть увагу Легені Донбасу: хто розвиває зелений туризм на Донеччині – мальовниче відео

Ранчо – місце спокою

"Скарбова гора" стала не звичайним ранчо, де просто приймають гостей. Це місце стало одним із центрів конярства, крім того, саме тут займаються іпотерапією з дітьми.

Саме звідси починаються кінні походи Галичиною, які продумує сам Остап. "Тут є якийсь надзвичайний скарб – тут усім добре", – наголосив він.

Я не зустрічав людей, які б сюди приїжджали й не поверталися з якимось спокоєм і задоволенням. Тому я думаю, що це – скарб. Спокій – це ж найцінніший скарб,
– підкреслив засновник ранчо.

Він бере активну участь у житті громади, намагається розвивати свою справу якомога екологічніше, із найменшим втручанням у природу. Зокрема:

  • поставив знак "Лопушна" перед в'їздом у село;
  • ініціював прибирання сміттєзвалища неподалік;
  • поставив сонячні батареї.

Унікальне ранчо на Галичині / Фото Ukraїner (Христина Кулаковська, Катя Акварельна)

Іпотерапія для дітей

Кілька років тому Остап Лунь організував на ранчо перший табір з інтеграції дітей з особливими потребами та їхніх батьків у суспільство.

За словами Остапа, найчастіше іпотерапія застосовується в роботі з дітьми з діагнозом "дитячий церебральний параліч": ураження рухової та м'язової активності з порушенням координації рухів.

Господар ранчо планує збудувати 10 – 12 будинків та сформувати спільноту молодих людей, які вже досягли чогось, живуть у Львові, але хотіли б жити за містом, перебуваючи в гармонії з природою.

Більше дивіться у відео Ukraїner: