Джерело: Ukraїner

Чоловік оздоблює їх дорогоцінним камінням, "вбирає" у метал і надає їм незвичайної форми. Завдяки своїм винаходам із обрамлення яєчної шкаралупи Анатолій Бойко став відомим на весь світ.

Цікаво Пройшов полон та катування: як художник з Донецька боровся з окупацією

Про роботи художника

Митець прикрашає її мереживом із бронзи й срібла, інкрустує різним камінням, зокрема, Swarowski та навіть витягує шкаралупу в спіраль.

Як розповів Бойко, йому доводиться вивчати тригонометрію та хімію. Адже без знання цих наук нереально побудувати та все сконцентрувати.

По законах фізики та хімії шкаралупу можна лише розчинити, її нереально витягнути. А у мене це виходить,
– наголосив він.

Серед важливих здобутків художника – ковка сріблом по яєчній шкаралупі, обрамлення металом, а також яйця з "секретами", тобто прихованими деталями.

При цьому, майстер змушений вдихати отруйні пари, адже оздоблюючи кожне яйце працює з хімічними реактивами.

Бойко: Я – українець, патріот своєї країни

Бойко є рекордсменом Книги рекордів України, а його роботи купують й експонують світові музеї. Він поки не готовий передавати свої знання за кордон. Прагне, аби його досвід залишився надбанням українців.

Українець винайшов унікальну техніку / Фото Ukraїner, Дмитро Бартош


Певну кількість своїх виробів регулярно передає на аукціони, щоб вторговані гроші відправляти українським військовим у російсько-українській війні чи волонтерам, які їх підтримують.

"В мене хотіли мою технологію довідатися, щоб я переїхав. Я кажу: "Ні, з України воно не вийде. Це є надбання України, що я винайшов. Я – українець, патріот своєї країни. Воно з України нікуди не піде, хай воно буде українським", – наголосив майстер.

Більше про Анатолія та його вироби: дивіться відео Ukraїner