Спеціально до Дня програміста Інновації 24 підготували матеріал про видатних програмістів світу та їх висловлювання. Можливо, ви не чули цих прізвищ, однак ви точно користуєтеся розробками цих геніїв щодня!

Варте уваги Гра, яка допоможе вивчити Assembler: що відомо про розробку українця

Програмісти, які змінили наше життя

Тім Бернс-Лі

Видатний програміст, якого називають "батьком" Інтернету. Він винайшов сайти, сервери та посилання. Автор праці "Плетучи павутиння: витоки та майбутнє Всесвітньої павутини", де виклав свої думки про процес створення Інтернету, його концепцію та бачення розвитку.

Він очолює громадську організацію "Альянс за доступний інтернет". Головна мета – забезпечення кожної людини швидким і доступним інтернетом. Ініціатива користується широкою підтримкою, зокрема від Facebook, Microsoft та Google.

Тым Бернс-Лі / Фото з відкритих джерел

Дональд Кнут

Американський інформатик, професор Стенфордського університету та автор праці "Мистецтво програмування". Його вважають одним із засновників аналізу складних алгоритмів. Кнут створив алгоритм відбору в стрічку Facebook та алгоритм добору схожих товарів для Amazon. Серед його нагород: премії Тюрінга та Кіото, Національна наукова медаль США й медаль Джона фон Неймана.

Дональд Кнут / Фото Вікіпедії

Джеймс Гослінг

Канадський вчений-інформатик, широко відомий за розробкою мови програмування Java та спеціальної системи для розподілення обчислень у мережі NEWS.

Крім того, Гослінг працював над системою для аналізу результатів супутникової телеметрії, розробляв алгоритми для Google та займається створенням програмного забезпечення для проведення підводних досліджень.

Джеймс Гослінг / Фото Вікіпедії

Брем Коен

Видатний фахівець розпочав займатися програмуванням у віці 10 років. Він зізнається, що робота в офісі за графіком – не його стихія. Він категорично не вміє виконувати беззмістовні й нецікаві завдання.

Коен є автором рішення BitTorrent, яке дозволяє завантажувати величезні об'єми даних. Сьогодні кількість користувачів програми сягає 250 мільйонів осіб. Технологією BitTorrent використовують компанії Twitter, Blizzard, World of Tanks, а також – уряд та інші проєкти.

Брем Коен / Фото з відкритих джерел

Марк Цукерберг

Американський програміст є засновником всесвітньо відомої компанії Facebook, застосунком якої користується величезна кількість людей. Цікаво, що обслуговуванням глобальної соціальної мережі займається лише 10 000 людей по всьому світу. Річ у тім, що Цукерберг переконаний: невеликі команди є значно ефективніші, ніж масштабні колективи.

Марк Цукерберг / Фото Getty Images

Цитати видатних програмістів

  1. "Сьогодні ти робиш код, завтра код робить тебе гроші", – Стів Джобс
  2. "Заздрю ​​тестувальникам: усі хочуть з ними дружити", – Ендрю Таненбаум.
  3. "Чим досвідченіший програміст, тим краще він усвідомлює всю мізерність своїх знань і навичок", – Кріс Хьюз.
  4. "Коментарі в коді повинні бути схожі на мереживні трусики: маленькими, прозорими, і залишає достатньо місця для уяви, – Марк Цукерберг.
  5. "Не економте на дизайні: кінцевий користувач зовсім нічого НЕ розуміє в програмуванні", – Дастін Московіц.
  6. "Якщо над кодом працювали 20 осіб, значить його можна зробити у 20 разів менше і у 20 разів швидше, – Бйорн Страуструп.
  7. "Кава не допомагає програмувати, зате вона приємна на смак", – Джеймс Гослінг.
  8. "Перш ніж почати сеанс парного програмування, приберіть з кімнати всі гострі предмети", – Брендан Ейх.
  9. "Досить складно керувати програмістом, якому не потрібні гроші", – Стів Возняк.
  10. "Ідеальному коду місце в музеї: там цінують всякі давнини", – Пітер Нортон.