Це тонка гнучка смужка, яку потрібно зафіксувати на кінчику пальця. Пристрій виробляє невелику кількість електроенергії, коли на нього натискають, або коли палець потіє.

Варте уваги Китайські вчені винайшли тканину, яка може охолодити тіло в літню спеку

При цьому, він може виробляти енергію навіть тоді, коли користувач спить або сидить на місці. Розробники підкреслили, що на відміну від інших пристроїв, які живляться потом, не потрібні фізичні вправи.

Ця робота є кроком вперед до того, щоб носити пристрої стали більш практичними, зручними та доступними для кожної людини,
– наголосив дослідник Лу Інь.

Електрична енергія накопичується у невеликому конденсаторі і заряджає пристрої, коли це потрібно. Науковці розмістили пристрій на кінчику пальців, адже саме там найбільше виділяється піт.

Як працює інноваційний пристрій: дивіться відео JacobsSchoolNews

Що показали проведені експертименти

Американці провели експеримент, у ході якого не знімали пристрій протягом 10 годин сну. За цей час він згенерував майже 400 мілліджоулів енергії. Цього вистачить, аби, наприклад, протяом доби живити електронний наручний годинник. Учасникам дослідження запропонували упродовж години набирати текст на клавіатурі та клацати комп'ютерною мишою. За цей період пристрій згенерував близько 30 мілліджоулів.

Коли ви біжите, ви витрачаєте сотні джоулів енергії лише на те, аби пристрій генерував мілліджоулі. У такому випадку окупність інвестицій буде дуже низькою,
– наголосив Лу Інь.

"Натомість з цією розробкою ваша віддача буде дуже високою. Адже коли ви спите, ви не працюєте. Навіть одним натисканням пальця ви витрачатимете менше ніж мілліджоуль", – підсумував науковець.