В 40 років Білл Гейтс став першим власником десятимільярдного статку та очолив рейтинги найбагатших людей світу. Успішному підприємцю вдавалося утримувати перші позиції цілих 18 років, розповідає Inc.

Сьогодні він посідає друге місце в списку Forbes: його статки оцінюють у 105 мільярдів доларів. Білл Гейтс охоче ділиться досвідом, тож 24 канал пропонує надихнутися прикладом успішного підприємця.

До теми: Ідеї для бізнесу: як торгівля на фінансових ринках може стати джерелом постійного доходу

Ефективність

 1. Не приймайте одне і те саме рішення двічі. Витратьте час, щоб гарненько подумати і прийняти тверде рішення один раз та не повертатися до тієї ж проблеми знову. Готовність переглядати одні й ті ж проблеми багато разів робить вас неефективним і позбавляє мотивації приймати тверді рішення.
 2. Рішення складного завдання я доручу ледачій людині. Тому що ледачий знайде просте рішення.
 3. Діловим людям слід позбутися думки, ніби яку б то не було інформацію важко отримати. У будь-якої інтелектуальної власності термін придатності як у банана.

Клієнти

 1. Клієнти хочуть високої якості за низькими цінами, і вони хочуть цього прямо зараз.
 2. Лише деякі бізнеси досягають успіху за рахунок найнижчих цін на ринку. Тому більшості потрібна стратегія, що включає високий рівень обслуговування клієнтів.
 3. Ваші найбільш незадоволені клієнти – найкраще джерело знань для розвитку вашого бізнесу.

Психологія

 1. Люди завжди бояться змін. Люди боялися електрики, коли вона була винайдена, так само, як боялися вугілля або бензинових двигунів. Невігластво буде завжди, а воно веде до страху.
 2. Не порівнюйте себе ні з ким в цьому світі. Якщо ви це робите – ви себе ображаєте.
 3. Якщо ти народився бідним – це не твоя провина. Але якщо ти помреш бідним – це твоя помилка.

Конкуренція

 1. Успіх – поганий вчитель. Він змушує розумних людей думати, що вони не можуть програти.
 2. Google, Apple або безкоштовне програмне забезпечення – ми маємо кілька фантастичних конкурентів. Саме це тримає нас в тонусі.
 3. Погана стратегія призведе до провалу незалежно від того, наскільки хороші дані, на яких вона заснована. У свою чергу, погане управління знищить будь-яку стратегію – неважливо, наскільки вона хороша. І якщо зробити достатню кількість речей погано – ви вилетите з бізнесу.

Особистість

 1. Бізнесу я присвячую всього 10% розумових зусиль. Він не так вже й складно влаштований. Хоча це не те, що я б хотів вказати на своїй візитці.
 2. Я взагалі не брав вихідних у свої двадцять. Жодного.
 3. Я ніколи не був повністю задоволений жодним продуктом Microsoft.

Майбутнє

 1. Зараз ідеальний час, щоб почати займатися бізнесом, оскільки в найближчі 10 років він зміниться сильніше, ніж за останні півстоліття.
 2. Дивлячись у майбутнє, можна сказати, що наступну сотню років лідерами будуть ставати ті, хто розширюють можливості інших.
 3. В результаті кожна компанія заміниться якоюсь іншою.