Розробники з Політехнічного інституту Ренсселера сподіваються, що такий підхід допоможе медикам обирати правильний курс лікування для окремих пацієнтів, пише Science Daily.
Зверніть увагу Японський магазин використовує робота, щоб перевірити, чи носять люди маски
Алгоритм розробили, об'єднавши зображення комп'ютерної томографії грудної клітки (оцінюють ураження легень пацієнта), з демографічними даними, показниками життєво важливих функцій та результатами аналізів крові.
Новий метод протестували на наборах даних 295 пацієнтів, які перебувають у 3 різних лікарнях — у США, в Ірані та Італії. Отримані прогнози порівняли з актуальною інформацією про лікування хворих.
Це справді дозволяє аналізувати велику кількість даних, а також дізнаватися те, що може бути не так очевидним для людського ока,
– зауважив науковець Пінгкун Ян.
Він також пояснив, що згодом дослідники мають намір інтегрувати цей алгоритм ще з одним. Його раніше створив Ян, аби оцінювати ризик серцево-судинних захворювань у пацієнтів.
"Наскільки це сприяє прогресу хвороби – наразі доволі суб'єктивно. Тому ми маємо кількісно оцінити стан їхнього серця, а вже потім визначити, як враховуватимемо це при прогнозі", – додав Ян.