На думку вчених, це вкотре ілюструє, наскільки швидко глобальне потепління впливає на Арктику, повідомляє BBC.

Цікаво Інноваційний місячне житло випробують в суворих умовах Гренландії

Науковці наголосили, що атмосфера в цьому регіоні з 1980 року нагрілася приблизно до 3 градусів. А у 2019 – 2020 роках там спостерігалися рекордні літні температури.

Ділянка, на якій стався розкол, охоплює близько 110 квадратних кілометрів. Знімки з супутника свідчать про те, що крига розкололася на багато дрібних шматків.

Як льодовик виглядав 27 серпня та 7 вересня: фото зі супутника

Довжина льодовика 79N сягає 80 кілометрів, а ширина – 20 кілометрів. Його передній край розділяється на 2 частини: відкололася та, яка повернута на північ.

Поява талих ставків

На супутникових знімках також видно безліч талих ставків на поверхні 79N. Вчені пояснили: вони утворюються через підвищення температури повітря. Їх поява – невтішний сигнал, адже вода з водойм далі потрапляє в утворені розколини, через це з'являються нові тріщини.


Талі водойми – вид на льодовик 79N із супутника / Фото Copernicus EU

Варто зауважити, що океанографи також задокументували підвищення температури моря. Це означає, що шельфовий лід, найімовірніше, тане і знизу.

Скоріш за все, це призведе до того, що N79 розпадеться зсередини, що є унікальним. Однак, гадаю, цього не станеться ще через 10 або 20 років,
– прокоментував професор Джейсон Бокс з Геологічної служби Данії та Гренландії.

Науковці також розповіли про особливість льодовика – спереду його притиснули кілька островів. Це, ймовірно, допоможе йому протриматися довше та уникнути швидкого руйнування.