У Портленді заборонили технологію розпізнавання обличчя: чому прийняли такий закон

10 вересня 2020, 19:45
Читать новость на русском

Законодавці в Портленді, штат Орегон, вирішили заборонити використання технології розпізнавання обличчя як урядовими установами, так і приватними структурами в громадських приміщеннях. Рішення пояснюють втручанням у приватне життя, недостатньою прозорістю та залученням необ'єктивних технологій, зокрема з боку правоохоронних органів.

Законодавці одноголосно проголосували за прийняття подвійної постанови: одна спрямована на державне використання, а друга – на приватне, розповідає Business Insider.

Читайте також: Робот на базі смартфона: розробники Intel представили інноваційний проєкт

Так, інші міста США почали активно протидіяти використанню технології розпізнавання обличчя на тлі зростаючої занепокоєності з приводу порушень громадянських прав і свобод, включаючи Сан-Франциско, Окленд та Бостон. Але Портленд пішов на крок далі, заборонивши приватним компаніям та приватним особам використовувати його в громадських місцях.

Портлендці ніколи не повинні боятися, що їхнє право на приватність буде використано або їхнім урядом, або приватною установою, – заявив мер Тед Вілер.

Де заборонили використовувати технології?

Рішення забороняє використовувати технологію розпізнавання обличчя в ресторанах, магазинах, місцях розваг, банках, лікарнях, готелях, на Airbnb, в Uber, Lyft та громадському транспорті. Однак існують деякі винятки, зокрема: церкви, приватні резиденції, приватні клуби чи установи. Фізичні особи можуть використовувати цю технологію для розблокування смартфонів, позначення людей або використання фільтрів для обличчя в соціальних мережах.
Рішення також надає законне право подавати позов до приватних організацій, які збирають їх дані з порушенням закону та вимагати відшкодування збитків до 1000 доларів за кожен день порушення.

Я вважаю, що ця заборона є типовим законодавством, яке решта країн буде наслідувати, щойно ми закінчимо свою роботу тут. Насправді йдеться про те, щоб ми приділяли пріоритетну увагу нашим найбільш уразливим членам суспільства, – заявила комісар міської ради Джо Ен Хардесті.

Технологія розпізнавання обличчя, зокрема її використання правоохоронними органами, викликала недовіру на тлі загальнонаціональних протестів проти жорстокості та расизму поліції в системі кримінального судочинства. Довели, що вона дискримінує людей за кольором шкіри та статі.

Хто проти заборони?

Проте, деякі групи промислових підприємств боролись із забороною Портленда. Так, Amazon витратила на боротьбу із забороною щонайменше 24 000 доларів. Фонд інформаційно-технологічних інновацій, аналітичний центр, за підтримки таких виробників програмного забезпечення для розпізнавання облич, як Google та IBM, також виступили проти нового закону.