З появою лазерного обладнання відкрилися нові можливості у сфері дерматології та косметології. Відтак, лікарям вдається вирішувати найскладніші завдання та творити справжні дива, розповідає Куншт.

Важливо! Вакцинація: як щеплення впливають на аутизм

Лазер дозволяє виконувати найрізноманітніші косметичні процедури, такі як: терапія судинних та пігментних патологій, корекція та видалення рубців та татуювань. Також, лазер радять використовувати у боротьбі з вродженими або набутими хворобами чи дефектами шкіри. Він видаляє відмерлі клітини шкіри, стимулює ріст нових та виконує функцію фотоомолодження - розгладжує зморшки та вирівнює колір шкіри.

Як працює

Основою роботи лазера є процес вимушеного випромінювання, що є наслідком зовнішнього впливу. Основні його складові: зовнішнє джерело накачування, активне лазерне середовище та оптичний резонатор.

Глибина проникнення променя у біологічні тканини залежить від довжини хвилі. Найчастіше застосовується діапазон випромінювання від зеленого (від 500 нм) до ближнього інфрачервоного (до 1500 нм) світла. Сьогодні джерелами такого світла, крім лазерів, є широкосмугові імпульсні лампи (IPL), які використовуються для фотоомолодження. Ультрафіолет може спричиняти проблеми зі шкірою, очима, кровоносними судинами та імунною системою. Його використовують лише для фототерапії дерматологічних захворювань шкіри.

Фото Getty Images

Типи лазерів у косметології

Рубіновий

Видалення доброякісних пухлин та борютьба зі стійким розширенням дрібних судин шкіри, за умови відсутності запалення.

Гелій-неоновий

Використовують для видалення пігментних плям, судинної сітки і для лікування пульпіту та карієсу у стоматології.

Діодний лазер

Використовується для епіляції, видалення татуювання та пігментних плям.

Фото Getty Images

Неодимий лазер

Використовується для широкого спектра процедур: від видалення гемангіом до омолодження шкіри..

Лазер, що працює на кристалі олександриту

Золотий стандарт для епіляції з глибиною проникнення до волосяного фолікула (4320 мікронів).

Ербієвий та вуглекислотний лазери

Застосовують для шліфування рубців та омолодження шкіри.

Фото Getty Images

Вплив на біологічні тканини

Можливість сфокусувати велику енергію на дуже малій площі дозволяє вибірково впливати на біотканину й дозувати ступінь цього впливу (від коагуляції до випаровування та навіть розрізу). Сучасна медицина дозволяє видаляти надлишок жирової тканини за допомогою взаємодії лазерного випромінювання потрібної інтенсивності з адипоцитами (клітинами, з яких складається жирова тканина). Мембрани жирових клітин руйнуються, а їхній вміст – маслянистий розчин – усувається спеціальним мікронасосом або шприцом. Процедура не потребує госпіталізації пацієнта і може бути проведена в амбулаторному режимі.