У Кореї розробили прозорі сонячні панелі: їх можна вбудовувати у вікна та смартфони – деталі
Корейський винахідник розробив технологію прозорих сонячних панелей, які можна застосовувати в будівництві та виробництві електроніки. Основа пристрою – діоксид титану та оксид нікелю.
Джерело: ScienceDirect
Автор розробки – дослідник Джундонг Кім. Детальну інформацію про технологію виготовлення пристрою він виклав у статті.
Варте уваги На даху Херсонського університету з'явиться сонячна станція: що відомо
Що відомо про розробку
Новітні панелі виготовлені з діоксиду титану (поглинає ультрафіолетові промені) та оксиду нікелю (пропускає світло). Зазначається, що прозорість дозволить користувачам отримувати набагато більше "чистої" енергії, ніж зараз. Так, новими панелями можна буде оснащувати вікна в будівлях, теплиці та навіть смартфони. Крім того, їх можна застосовувати в медицині й транспорті.
Наразі технологія перебуває на етапі випробувань, тож про комерційне виробництво мова не йде. Річ у тім, що коефіцієнт перетворення сонячного світла в енергію становить близько 2,1%. Такого показника вистачає хіба що для живлення невеликого електромотора. До слова, ККД традиційних сучасних панелей досягає 16 – 19%.
У Кореї розробили прозорі сонячні панелі / Фото ScienceDirect
Інші розробки
- Раніше у Сінгапурі вчені розробили експериментальне "розумне вікно", яке складається з двох звичайних листів скла, простір між якими заповнений розчином з фірмового гідрогелю, води й стабілізуючого складу. Випробування довели, що використання вікон може знизити енергоспоживання в офісних будівлях до 45 відсотків.
- Дослідницька група під керівництвом Стівена Форреста з Мічиганського університету створила прозорі сонячні панелі з рекордною енергоефективністю – 10,8%. Вони застосували органічні сполуки на основі карбону. Розробка продемонструвала якісне поглинання сонячного світла, високий струм та низький опір.