Роботів вже здійснюють тестування у китайському місті Шеньян. Їхнє використання дозволяє мінімізувати ризик зараження медиків, про це повідомляє Ecns.
Зверніть увагу У Китаї зафіксували новий епіцентр коронавірусу COVID-19
Як працює робот Lingcai
Як пояснив місцевий лікар Дуан Вейїнг, робот забирає мазок з горла людини у повністю ізольованому середовищі. Участь медичних працівників є непотрібною.
Робот приступає до роботи лише після того, коли пацієнт просканував свою ID-картку. Медичний працівник дистанційно керує роботизованою рукою, аби визначити правильну точку для взяття мазка.
Китайські лікарі використовують роботів для забору мазків з горла / Фото VGG
Коли процедура завершилася, Lingcai поміщає паличку з мазком у спеціальну ємність та закриває її. Саму пляшечку після цього доправляють до лабораторії для подальших досліджень.
Чому це – важливо
Поточний процес відбору проб вимагає, аби медичний персонал носив важкі захисні костюми та перебував у тісному контакті з пацієнтами. До того ж, процедура може викликати у людини кашель.
Робот Lingcai зменшує ризики зараження серед медичних працівників / Фото VGG
Дослідники заявили, що робот також буде корисним, наприклад, в аеропортах. Адже зможе зібрати необхідні мазки з горла з більшою ефективністю, ніж під час звичайної процедури.
Технології та COVID-19
- Магазин у Японії використовує робота, аби перевірити, чи дотримують відвідувачі маскового режиму. Якщо ж ні, той ввічливо просить їх одіти.
- У Туреччині створили робота, який допомагає у боротьбі з поширенням COVID-19. Він вміє вимірювати температуру та видає маски.
- Штучний інтелект навчили шукати людей без маски. Нейромережу LeewayHertz можна, зокрема, інтегрувати в камери відеоспостереження.