Роботів вже здійснюють тестування у китайському місті Шеньян. Їхнє використання дозволяє мінімізувати ризик зараження медиків, про це повідомляє Ecns.

Зверніть увагу У Китаї зафіксували новий епіцентр коронавірусу COVID-19

Як працює робот Lingcai

Як пояснив місцевий лікар Дуан Вейїнг, робот забирає мазок з горла людини у повністю ізольованому середовищі. Участь медичних працівників є непотрібною.

Робот приступає до роботи лише після того, коли пацієнт просканував свою ID-картку. Медичний працівник дистанційно керує роботизованою рукою, аби визначити правильну точку для взяття мазка.


Китайські лікарі використовують роботів для забору мазків з горла / Фото VGG

Коли процедура завершилася, Lingcai поміщає паличку з мазком у спеціальну ємність та закриває її. Саму пляшечку після цього доправляють до лабораторії для подальших досліджень.

Чому це – важливо

Поточний процес відбору проб вимагає, аби медичний персонал носив важкі захисні костюми та перебував у тісному контакті з пацієнтами. До того ж, процедура може викликати у людини кашель.


Робот Lingcai зменшує ризики зараження серед медичних працівників / Фото VGG

Дослідники заявили, що робот також буде корисним, наприклад, в аеропортах. Адже зможе зібрати необхідні мазки з горла з більшою ефективністю, ніж під час звичайної процедури.

Технології та COVID-19

  • Магазин у Японії використовує робота, аби перевірити, чи дотримують відвідувачі маскового режиму. Якщо ж ні, той ввічливо просить їх одіти.
  • У Туреччині створили робота, який допомагає у боротьбі з поширенням COVID-19. Він вміє вимірювати температуру та видає маски.
  • Штучний інтелект навчили шукати людей без маски. Нейромережу LeewayHertz можна, зокрема, інтегрувати в камери відеоспостереження.