Відповідних домовленостей досягнули "Конструкторське бюро "Південне", Південний машинобудівний завод імені Макарова та італійська компанія AVIO S.p.A.

Цікаво SpaceX та Україна: скільки Держкосмос заплатить за вивід супутника на орбіту

Італійська сторона підтвердила готовність до розширення співпраці 28 квітня. Очільник українського МЗС Дмитро Кулеба прокоментував цю домовленість.

Міністр наголосив, що розширення участі в європейській програмі Vega свідчить про надійність та конкурентність інженерних розробок української ракето-космічної галузі.

Якісний високотехнологічний експорт розвиває українську економіку, забезпечує замовлення для підприємств, робочі місця для українських спеціалістів,
– підкреслив він.

Й додав, що супроводження таких контрактів входить до пріоритетів МЗС. Саме зусилля українських дипломатів відіграли важливу роль у досягненні цієї домовленості.

У "Південному машинобудівному заводі" пояснили, що у чинному контракті є опція, яка передбачає виготовлення додаткових 10 установок.

Що відомо про ракету Vega

  • Це ракета-носій легкого класу. Є спільним проєктом Європейського космічного агентства та Італійського космічного агентства.
  • Українські підприємства співпрацюють з італійською компанією AVIO S.p.A. за програмою Vega ще з 2004 року.
  • За цей час вони виготовили та вже поставили їй понад 20 блоків маршового двигуна, останні з яких – на початку 2021 року.