За даними Google, ШІ насправді може допомогти прискорити трудомістку та розумову підготовку, необхідну для лікування променевою терапією, яка є одним із найпоширеніших методів проти раку: її застосовують для лікування більш ніж половини хворих у США, розповідає wccftech.
Читайте: Apple розробляє альтернативу Google-пошуку, – ЗМІ
Mayo Clinic
Некомерційна організація, один з найбільших приватних медичних і дослідницьких центрів світу. Основний роботодавець і містоутворююче підприємство американського міста Рочестер (штат Міннесота).Що відомо про дослідження
- Відділ охорони здоров’я Google співпрацює з клінікою Mayo для дослідження та розробки системи штучного інтелекту, яка буде підтримувати лікарів, а також допоможе скоротити час, необхідний для планування та підвищить ефективність променевої терапії.
- Найбільш трудомістким етапом планування є техніка "контурування мішені", що передбачає сегментування як областей раку, так і сусідніх здорових тканин, схильних до радіаційного ураження під час лікування.
- Дослідники хочуть розробити алгоритм, який допоможе медикам відділити здорові тканини та органи від пухлин.
- Також мають намір провести дослідження, наскільки ефективним буде алгоритм в реальних умовах.
- Google Health та Mayo Clinic приділяють особливу увагу раку голови та шиї, який особливо важко контурувати.
На цьому першому етапі досліджень з клінікою Мayo ми сподіваємося розробити та перевірити модель, а також вивчити, як систему ШІ можна застосувати на практиці. Технологія не застосовуватиметься в клінічних умовах, а алгоритми розроблятимуться з використанням лише деідентифікованих даних, – відзначають у заяві.
Не пропустіть: Створили розумний рюкзак, яким можна керувати жестами
Нагадаємо, раніше Google DeepMind довела свою ефективність в діагностиці раку молочної залози.