За даними Google, ШІ насправді може допомогти прискорити трудомістку та розумову підготовку, необхідну для лікування променевою терапією, яка є одним із найпоширеніших методів проти раку: її застосовують для лікування більш ніж половини хворих у США, розповідає wccftech.

Читайте: Apple розробляє альтернативу Google-пошуку, – ЗМІ

Mayo Clinic

Некомерційна організація, один з найбільших приватних медичних і дослідницьких центрів світу. Основний роботодавець і містоутворююче підприємство американського міста Рочестер (штат Міннесота).

Що відомо про дослідження

  1. Відділ охорони здоров’я Google співпрацює з клінікою Mayo для дослідження та розробки системи штучного інтелекту, яка буде підтримувати лікарів, а також допоможе скоротити час, необхідний для планування та підвищить ефективність променевої терапії.
  2. Найбільш трудомістким етапом планування є техніка "контурування мішені", що передбачає сегментування як областей раку, так і сусідніх здорових тканин, схильних до радіаційного ураження під час лікування.
  3. Дослідники хочуть розробити алгоритм, який допоможе медикам відділити здорові тканини та органи від пухлин.
  4. Також мають намір провести дослідження, наскільки ефективним буде алгоритм в реальних умовах.
  5. Google Health та Mayo Clinic приділяють особливу увагу раку голови та шиї, який особливо важко контурувати.

На цьому першому етапі досліджень з клінікою Мayo ми сподіваємося розробити та перевірити модель, а також вивчити, як систему ШІ можна застосувати на практиці. Технологія не застосовуватиметься в клінічних умовах, а алгоритми розроблятимуться з використанням лише деідентифікованих даних, – відзначають у заяві.

Не пропустіть: Створили розумний рюкзак, яким можна керувати жестами

Нагадаємо, раніше Google DeepMind довела свою ефективність в діагностиці раку молочної залози.