Це – перший проєкт такого типу у всій Європі. Він отримав фінансування від іспанського уряду та координувався з кількома університетами.

Цікаво Штучний інтелект боротиметься із заторами у Києві: готують новий проєкт

Вперше автобус, обладнаний датчиками та камерами, виїхав на вулиці міста у суботу, 20 лютого. Він курсує між портом Малаги та центром міста, щодня робить 6 рейсів.

Цим проєктом керує іспанська компанія Avanza. Рафаель Дурбан Кармона, який очолює її південний підрозділ, наголосив, що автобус у будь-який час знає, де саме він перебуває та що навколо нього"

Спеціальні датчики попереджають електричний автобус, якщо на світлофорі поблизу загорається вмикається червоне світло. Коли ж вона змінюється на зелене, транспорт "розуміє", що можна продовжувати рух.

Що ще відомо про електробус

  • Він володіє всією необхідною інформацією щодо маршруту та дотримується інструкцій.
  • Водночас використовує штучний інтелект для вдосконалення своїх "рішень".
  • Довжина автобуса – 12 метрів, він майже нічим не відрізняється від звичайного автобуса.
  • Може перевозити до 60 пасажирів за один рейс.
  • Його розробила іспанська компанія Irizar.

Водій все ж є в салоні такого автобуса

Попри інноваційні технології, за кермом електробуса все ж є водій. Він лише спостерігає за дорогою, аби взяти під контроль ситуацію у випадку, якщо виникне така термінова потреба.

Все тому, що іспанське законодавство ще не дозволяє транспортним засобам працювати без водіїв. "Ми ставимо його в автоматичний режим, і він працює повністю автономно", – пояснив один з водіїв.