Для системного пошуку, адаптації та впровадження новітніх технологій у ДТЕК Нафтогаз у 2018 році був створений Технологічний центр. Серед технологічних досягнень компанії – впровадження 3D геомеханічного моделювання та створення цифрових двійників родовищ; застосування провідних підходів і технологій у дослідженні свердловин, бурінні, видобутку та підготовці газу.

Варте уваги ДТЕК запускає першу в Україні промислову систему накопичення енергії

Тепер ДТЕК Нафтогаз перейшов до формування повноцінної технологічної екосистеми, яка стане драйвером розвитку компанії і вітчизняної газовидобувної галузі в цілому. Ядро такої екосистеми – створений Нафтогазовий технологічний хаб ДТЕК. Це платформа для нових локальних і міжнародних партнерств, точка входу для залучення нових, раніше недоступних у країні нафтогазових технологій. У рамках ТехноХаба планується працювати над технологіями для розробки важковидобувних запасів і збільшення життєвого циклу родовищ, шукати можливості для диверсифікації бізнесу відповідно до світових трендів декарбонізаціі та Green Deal.

ДТЕК Нафтогаз видобув додатково 1,5 млрд куб. м. газу завдяки впровадженню новітніх технологій / Фото ДТЕК

Технологічна еволюція, розвиток культури впровадження інновацій і органічна, послідовна трансформація дозволять нам реалізувати стратегічні цілі компанії, зроблять ДТЕК Нафтогаз центром технологічного розвитку всієї нафтогазової галузі України. Підвищення технологічності галузі – найважливіша складова досягнення енергетичної незалежності країни,
– підкреслив І. Щуров.