Джерело: Euronews

Інноваційна рослина зможе надсилати вченим дані за допомогою Wi-Fi. Представлену технологію застосовуватимуть для моніторингу екологічних змін.

Цікаво У Кореї розробили прозорі сонячні панелі: їх можна вбудовувати у вікна та смартфони – деталі

Чому це важливо

Перш за все, рослини є надзвичайно чутливими до навколишнього середовища та можливих змін клімату. До прикладу, вони здатні передбачити посуху, адже оперативно виявляють зміни у властивостях ґрунту і води. Відтак, взаємодія з рослинами відкриває людям можливості якнайшвидше отримувати важливі дані, що стосуються нашого довкілля.

Рослини – дуже хороші хіміки-аналітики. Вони наділені великою кореневою мережею в грунті, вони постійно відбирають проби ґрунтових вод і можуть самостійно керувати транспортуванням цієї води в листя,
– пояснив співавтор дослідження та професор Майкл Страно.

Як працюватиме

Експеримент провели в межах досліджень технології "рослинна нанобіоніка". Впродовж тривалого часу вчені працюють над розробкою електронних систем для рослин. Вони пояснюють, що коріння шпинату виявлятиме нітратні сполуки (входять до складу вибухових речовин), а листя, своєю чергою, передаватиме інформацію. Інфрачервона камера зчитуватиме відповідний сигнал та передаватиме попередження вченим.