День програміста 2020: мотивуючі цитати найвідоміших розробників світу

12 вересня 2020, 15:38

Міжнародний день програміста відзначається кожного 256-го дня року на честь інноваторів програмного забезпечення, які постійно змінюють світ. Зазвичай цей день припадає на 13 вересня. Цьогоріч свято відзначають 12 вересня, адже 2020 рік – високосний.

Сьогодні ми відзначаємо вагомий вклад талановитих програмістів у наше повсякденне життя. Саме завдяки їм воно стає комфортнішим, цікавішим та насиченішим. Програмісти створюють все програмне забезпечення та цифрові гаджети, якими ми користуємось, розповідає 24 канал.

Цікаво: Лідери інновацій та сталого розвитку: Business Insider про тих, хто залишиться попереду

Соціальні мережі, цифрові біржі, де можна заробляти гроші, додатки для доставки їжі та замовлення таксі, системи безготівкового розрахунку – майже все, з чим ми стикаємося кожного дня створили вони.

Чому саме 256 день року?

Святкування Дня програмістів вперше запропонували російські програмісти з Parallel Technologies Михайло Черв'яков та Валентин Балт у 2007 році. Програмісти обрали число 256 зовсім не випадково. В даній галузі воно є ледь не священним.

Фото: unsplash

Так, 256 – це максимально можливе число елементів будь-якої системи з восьмибітним кодуванням. 256 = 28, де два символізує двійкову систему числення, а вісім – кількість бітів в одному байті – найвище значення числа два, при якому виходить число менше, ніж днів в році.

Цікаво, чи не так? Справді, програмісти – люди, які завжди обирають прагматичний підхід з творчим акцентом.

Комп’ютери, технології та програмне забезпечення призводять до того, що сучасний світ розвивається. Проте за кожним розумним програмним забезпеченням у фоновому режимі стоять програмісти, які вирішують проблеми з розумним кодом, хмарними заходами безпеки та винятковими проєктами розвитку.

5 найвідоміших програмістів світу: цитати, що надихають

  1. Сер Тім Бернерс-Лі – засновник протоколу передавання гіпертексту HTTP, на якому побудований весь інтернет.

Якби я знав, скільки людей по всьому світу вказуватимуть URL, я б не використовував у синтаксисі подвійний слеш.

  1. Дональд Кнут – "батько алгоритмів". Створив академічні праці для більш ніж 30 найвідоміших університетів світу. Алгоритм відбору в стрічку Facebook та алгоритм добору схожих товарів для Amazon – його творіння.

Найкращий спосіб розібратися в чомусь – спробувати навчити цього ваш ПК.

  1. Брендан Айк – засновник мови JavaScript, яка вважається стандартом для веб-програмування.

Найбільша цінність ІТ стартапу – це люди. Двері Brave завжди відкриті для тих, хто володіє двома якостями: справжнім професіоналізмом і справжньою людяністю.

  1. Соломон Хайкс – засновник Docker, технології, яка "пакує" код до "контейнерів" та "доставлє" його на сервери. По факту, це віртуальна автівка, але значно швидша.

Я не знав, чи в мене вийде, я не знав, чи стану відомим, та я хотів створити щось корисне не лише для себе, а й для всієї ІТ-спільноти у світі.

  1. Абрагам (Брем) Коен – засновник протоколу BitTorrent, що дозволяє максимально швидко завантажувати файли на ПК. Зараз ним користуються 250 млн людей у світі та такі платформи як: Facebook, Twitter, Internet Archive, Blizzard, World of Tanks, Eve Online, уряд Великобританії та інші.

Я писав BitTorrent сидячи у залі в своїй невеличкій квартирі, у пошарпаних трусах та безробітний.

Проте, 12/13 вересня – не єдина відома дата професійного свята програмістів. Додатково вони відзначають День програміста 7 січня, 10 грудня (день народження Ади Лавлейс, першої програмістки) та 4 квітня (день святого Ісидора Севільського, якого неофіційно вважають покровителем Інтернету).