Басейн Blue Abyss, що у перекладі означає "Блакитна безодня", будуватиме однойменна британська компанія. Він стане не лише найглибшим, але й найбільшим критим басейном у світі.

Читайте також У США запускають перший у світі комерційний водневий паром

Глибина Blue Abyss сягатиме 50 метрів – це половина розміру годинникової вежі Вестмінстерського палацу, тобто Біг-Бену. Проєкт обійдеться у понад 200 мільйонів доларів.

Втім, просто поплавати у басейні не вийде. Натомість він стане дослідницьким та тренувальним центром для морського, оборонного та космічного секторів.


Басейн стане найбільшим та найглибшим у світі / Ілюстрація Blue Abyss

Наразі вже вибрали місце для будівництва Blue Abyss – неподалік аеропорту "Корнуолл". Роботи розпочнуться після отримання усіх необхідних дозволів.

За попередніми рохрахунками, на будівництво піде приблизно 18 місяців. У Blue Abyss розраховують завершити проєкт до другого кварталу 2023 року.

Подробиці про Blue Abyss

  • Проєкт отримав підтримку легендарного британського астронавта Тіма Піка. У 2015 році він став першим британським астронавтом, який увійшов у відкритий космос.

Я пишаюся тим, що є частиною команди Blue Abyss. Радий бачити, що проєкт зробив такий важливий крок вперед, заявивши про себе публічно,
– підкреслив Пік.

Басейн стане першим у світі комерційним центром підготовки астронавтів. Вони часто тренуються під водою, адже це імітує невагомість в космосі.

  • Крім цього Blue Abyss допоможе у розробці дистанційно керованих підводних роботів. Кінематографісти зможуть знімати там підводні сцени.

Який вигляд матиме Blue Abyss

Ілюстрація проєкту, представлена компанією, свідчить про те, що басейн буде розташований у цікавій будівлі – у формі краплі. Це проєкт британського архітектора Робіна Партингтона.


Басейн матиме нестандартну форму / Ілюстрація Blue Abyss