Лінійне місто буде розташоване на північно-західному узбережжі Червоного моря. Очікується, що його можна буде відвідати вже у першому кварталі 2024 року.

Цікаво Унікальний район: у Техасі з'являться численні будинки, надруковані на 3D-принтері

Про проєкт

Місто майбутнього The Line є частиною масштабного інфраструктурного проєкту Neom, оголошеного у 2017 році. На цьому етапі інвестиції в нього сягають 500 мільярдів доларів. Проєкт розробляють та впроваджують у рамках програми наслідного принца Мохаммеда бін Салмана.

Футуристичний технологічний центр включає основні елементи його так званого "Бачення 2030", що передбачає: зменшення залежності Саудівської Аравії від видобутку нафти, диверсифікацію економіки, послаблення соціальних обмежень та збільшення інвестицій.

Ми працюємо лише з мрійниками, які прагнуть створювати щось нове та незвичайне. Це місце не для звичайних людей і компаній. Neom буде побудовано з нуля, на новому місці, це унікальна можливість побудувати місто, яке виділятиметься з усього, що будувалося упродовж сотень років, – заявив принц.

Виконавчий директор проєкту Надмі аль-Наср наголосив, що на території ведуться активні земельні роботи. Місто збираються будувати з двох точок, прямуючи до центру.

Він додав, що спершу Neom зіткнувся з деякими проблемами, адже співробітники проєктували місто з використанням технологій, яких ще не існує. Ба більше, експерти та критики вважають, що проєкт має досить сумнівні шанси на реалізацію. Втім, наразі робити висновки – зарано.

Місто майбутнього The Line: дивіться відео