Розробники проєкту переконані: головна торгівельна площа Києва має бути повністю облаштована зручними пішохідними маршрутами та велодоріжками, розповідає Урбанина.

Читайте також: Вражає масштабами: в центрі Києва збудують сучасну кіберспортивну арену

Бессарабська площа має неймовірний туристичний потенціал, але в наявних умовах його неможливо використати. Навколо Бессарабського ринку є багато ресторанів, але через транспортну розв'язку до них складно дістатись. Тротуари ж занадто вузькі навіть для пішоходів, не те що для літніх майданчиків, – вважають представники школи "Урбанина".

Чому Бессарабська площа наразі не приваблює туристів?

Наразі Бессарабська площа є епіцентром столичних заторів та щороку посідає перше місце серед забруднених районів Києва. Ці проблеми спричинені значним трафіком навколо ринку та недостатнім озелененням. Оскільки площа розташовується в низині, до неї стікаються дощові води з усіх навколишніх вулиць.

Проєкт з реконструкції Бессарабської площі / Урбанина

Що планують змінити?

  1. Автори проєкту переконані: забезпечити комфортний та безперебійний рух водіям можна шляхом зведення підземного тунелю для транспорту, замість нинішнього торгового центру. Відтак, площа перетвориться на повністю пішохідну зону. Креативники поєднали Бессарабку з сусідніми вулицями шляхом зведення наземних пішохідних переходів: без постійного потоку машин вона стане зручною пішохідною площею.
  2. Розробники плану з реконструкції вважають доречним об'єднати в єдину суцільну зелену зону Хрещатик, бульвар Шевченка і бульвар на вулиці Басейній. Пояснюють, що саме так на Бессарабській площі стане більше тіні та покращиться якість повітря.
  3. Біля "Метрограду" планують створити прозорі фасади для ресторанів та магазинів.
  4. План з реконструкції площі містить проєкт великої зони для відпочинку.
  5. Вздовж прилеглих до Бессарабської площі вулиць автори проєкту мають намір облаштувати нову систему для водовідводу.

Проєкт з реконструкції Бессарабської площі / Урбанина

Хрещатик — головна вулиця Києва, а Бессарабка — головна торгова площа на ній. Громадський магніт, яким є Бессарабський ринок, розміщення на перетині основних пішохідних маршрутів дають площі потенціал стати одним з найцікавіших пабліків міста. Однак його розгубили, впроваджуючи неефективні транспортні рішення. Проєкт нової Бессарабської площі показує, як повинна виглядати сучасна площа в центрі міста та в яких напрямках вона повинна розвиватись. Вона має перетворитися на безпечний, екологічний, доступний та комфортний громадський простір, який стане основною точкою тяжіння для навколишньої території, – відзначають розробники проєкту.

Проєкт з реконструкції Бессарабської площі / Урбанина