У незалежному опитуванні Decoding Global Talent, Onsite and Virtual взяли участь близько 209 000 жителів 190 країн.

До теми Київ увійшов до 100 міст за якістю життя: на якому місці столиця

Згідно з дослідженням, найпривабливішими країнами для переїзду по роботі стали:

 1. Канада
 2. США
 3. Австралія
 4. Німеччина
 5. Великобританія
 6. Японія
 7. Швейцарія
 8. Сінгапур
 9. Франція
 10. Нова Зеландія

Відзначається, що Канада та Австралія набагато краще впоралися з реагуванням на пандемію, ніж США. Ба більше, ці країни славляться своєю відкритою культурою і потужними соціальними системами.

Крім того, що Канада є номером один в цілому, Канада також є кращим вибором для тих, хто має ступінь магістра або доктора, для тих, хто має цифрову освіту або досвід, а також для осіб, молодших за 30 років. Це характеристики, які цінують компанії та країни,
– йдеться у звіті.

Автори дослідження стверджують, що Японія, Сінгапур і Нова Зеландія увійшли в список найбільш сприятливих країн для ділового переїзду з огляду на те, що вони ефективніше протидіяли поширенню COVID-19.

Найпривабливіші міста для іноземних фахівців:

 1. Лондон, (Великобританія)
 2. Амстердам (Нідерланди)
 3. Дубай (ОАЕ)
 4. Берлін, (Німеччина)
 5. Абу-Дабі (ОАЕ)
 6. Токіо, (Японія)
 7. Сінгапур
 8. Нью-Йорк, (США)
 9. Барселона, (Іспанія)
 10. Сідней, (Австралія)

"Віртуальна мобільність"

У сучасних реаліях, викликаних пандемією COVID-19, з'явилася нова модель, яка стосується віддаленої міжнародної роботи. Так, 57% респондентів заявили, що вони готові працювати дистанційно на роботодавця, який не має фізичної присутності в рідній країні, що набагато перевищує частку тих, хто відкритий до фізичного переїзду.

Загальна відкритість для віртуальної роботи може становити особливий інтерес для роботодавців, особливо для тих, які з усіх сил намагаються заповнити робочі місця в ІТ і цифрових областях,
– переконані аналітики.

Дослідники відзначають, що віддалена міжнародна зайнятість дійсно створює проблеми для компаній, такі як культурна інтеграція та управління заробітною платою в регіонах з різною вартістю життя. Але ці перешкоди можна подолати, що вже демонструють деякі компанії.