Конструкція з'явилася на каналі Аудезейтс Ахтербургвал 15 липня. Вона є тимчасовою, через 2 роки міст мають намір забрати звідти.

Юний винахідник розробив мотоцикл, який працює на болотному пальному: хоче врятувати планету

Все тому, що наразі старий міст відправили на реставрацію. Його планують повернути та повторно ввести в експлуатацію вже до 2023 року.

Надрукований міст в Астердамі
Надрукований міст в Амстердамі / Фото MX3D

Чим особливий міст в Амстердамі

До його створення долучилися компанія MX3D, розробник програмного забезпечення Autodesk, найбільша металургійна компанія світу Arcelotittal, інженери Arup й Університету Твенте.

Аби повністю зібрати міст, знадобилося 6 місяців. При цьому, конструкцію, яку шар за шаром друкували на спеціальному 3D-принтері, зварювали 4 роботи.

Інноваційний міст оснащений розумними датчиками. Вони забезпечать можливість стежити за станом його експлуатації та безпечністю конструкції у режимі реального часу.

Що кажуть розробники

Гендиректор компанії MX3D Гейс ван дер Вел ден наголосив, що втілення цього проєкту дало можливість встановити новий стандарт сталевого 3D-друку. За його словами, інноваційні вироби представлятимуть "абсолютно нову мову дизайну".

Друкована сталь поводиться зовсім не так, як звичайна. Це вимагало нових фундаментальних досліджень та правил розрахунку. Ми створили все це з нуля,
– додав Стейн Йостен, старший інженер Arup.

Розробники сподіваються, що у найближчому майбутньому новітня технологія допоможе зводити конструкції, які потребуватимуть меншої кількості матеріалу.