Вперше у світі: представили мобільний додаток з українською класичною музикою

21 жовтня 2020, 21:01
Читать новость на русском

Сьогодні у Києві презентували перший у світі мобільний додаток для скачування та прослуховування української класичної музики під назвою Ukrainian Live Classic. Проєкт розробила громадська організація Сollegium за підтримки Українського культурного фонду.

Відтепер Ukrainian Live Classic доступний для завантаження на Google Play Market та Apple Store. Застосунок є абсолютно безкоштовним для користувачів, повідомляє Укрінформ.

Цікаво: Google Assistant навчився "шазамити" пісні за мотивами або насвистуванням

Як це працює?

Додаток Ukrainian Live Classic дозволяє фільтрувати музику за стилями, авторами, епохами тощо. Програма для прослуховування музики має дві версії – англійську та українську. Крім того, кожен альбом має унікальну обкладинку. Їх розробкою займався координатор проєкту Володимир Ольшанський.

Представили перший додаток з українською класичною музикою /Фото Укрінформ

Аудиторія мобільних додатків – це насамперед молоде покоління, яке дуже звертає увагу на естетичний вигляд. Тому доступ до музики легкий і яскравий. Ми розуміємо, що українська класика має набрати нових фарб і вдихнути певної свіжості. Візуальна частина презентує близько 40 композиторів, кожен з яких має своє яскраве оформлення, барви і звукову музичну хвилю – лінійний дизайн, який представляє музику кожного композитора, – розповів Ольшанський.

Відзначимо, раніше у вільному доступі не було сервісу, який дозволяв знайти та прослухати українську класичну музику. Саме це й надихнуло авторів ідеї на створення унікального мобільного застосунку Ukrainian Live Classic.

Чому це важливо?

Автори проєкту запевняють, що розвиток сучасної музичної культури є неможливим без систематизованого архіву музичної спадщини. Так, проєкт Ukrainian Live Classic – перша смілива спроба.

Говорячи про сучасну музичну культуру, важливо розуміти, що будь-яке нове мистецтво можливе лише тоді, коли є архів попереднього мистецтва, й коли він систематизований. Тобто, говорити про те, які шляхи є в нової музики, ми можемо лише тоді, коли в нас уже систематизовано весь поперередній спадок, – наголосила музикознавчиня Любов Морозова.