Компанія застосувала технологію плавучих платформ, які доставляють буксиром в місця з активними приливами й відливами. Турбіни опускаються під воду і виробляють енергію, а сама платформа закріплена фалами на морському дні.

Варте уваги У порту Польщі вигрузили багато військової техніки зі США: потужне відео

Переваги технології PLAT-I

  • турбіни закріплені на окремих модулях, що полегшує збірку платформи на місці розміщення, за допомогою декількох невеликих обслуговуючих судів і без важкого устаткування;
  • може переміщуватися по воді глибиною всього 2 метри;
  • для обслуговування турбін не доведеться пірнати, адже вони закріплені на рухомих кронштейнах і легко підіймаються над водою.

Випробування

Перший етап проєкту – тестування технології PLAT-I, що розпочалося в затоці Фанді біля Нової Шотландії. Річ у тім, що саме там спостерігається безліч сильних припливів. Ба більше, компанія випробувала нові лопаті з надміцного вуглепластику для 4-метрових роторів. Їх піддавали різним видам навантажень в лабораторії Національного університету Ірландії, які можна порівняти з експлуатацією впродовж 20 років.

Наші нові лопаті для чотириметрових роторів довели надміцність, тож ми повністю впевнені в конструкції та структурній цілісності. Надійність – ключовий фактор у розробці приливних турбін, особливо тепер, коли ми рухаємося до наших перших комерційних проєктів,
– відзначив віце-президент компанії Ральф Штарцман.