У Китаї проросло насіння рису, яке побувало на Місяці: промовисті фото
У китайській наземній лабораторії зійшло насіння рису, яке побувало на Місяці в межах місії "Чан'е-5".
Насіння надав Національний інженерно-дослідний центр космічної селекції Південно-Китайського сільськогосподарського університету. Наразі фахівці центру готуються до подальших досліджень, пише видання China Daily.
Читайте також: На Землі з'явиться новий суперконтинент: коли та як це може статися
АМС "Чан'е-5"
Китайська автоматична міжпланетна станція – перший китайський космічний апарат, який досяг Місяця і повернувся на Землю. Запуск АМС відбувся 24 листопада 2020 року. Вже у середині грудня, після 23-денної місії, капсула зі зразками місячного ґрунту повернулася на Землю.
Китайський апарат "Чан'е-5" / Фото СNSA
На борту багатомодульного космічного корабля "Чан'е-5" перебувало понад 30 видів насіння, зокрема: рис, овес, люцерна та орхідея. Насіння оберталося навколо Місяця протягом 15 днів.
Чому це важливо?
Дослідники мали на меті провести експерименти з селекції сільськогосподарських культур в умовах космосу. Борт АМС "Чан'е-5" доставив на Землю близько 40 грамів насіння рису, яке побувало на Місяці. За словами заступника директора Науково-дослідного центру космічної селекції Го Тао, результати проведеного експерименту допоможуть вивести сорти рису з унікальними властивостями.
У Китаї проросло насіння рису, яке побувало на Місяці / Фото видання "Женьмінь жибао"
У Китаї проросло насіння рису, яке побувало на Місяці / Фото видання "Женьмінь жибао"
Китаю вдалося реалізувати проєкт з транспортування геологічних зразків з поверхні Місяця вперше за 44 роки. Крім того, це третя країна після США і СРСР, якій вдалося втілити таке завдання в життя.