Потужність вражає: Сінгапур запустив плавучу сонячну ферму на Тенгеському водосховищі

28 липня 2021, 15:35
Читать новость на русском

Джерело:

DCD

У Сінгапурі побудували плавучу сонячну ферму, яка добуває енергію та заощаджує воду. Вона розташована на Тенгеському водосховищі.

Споруду спроєктувала, розробила та обслуговує компанія Sembcorp Floating Solar Singapore у співпраці з Радою з комунальних підприємств (PUB), яка регулює і контролює систему водопостачання в Сінгапурі. Зауважують, що електроенергії, що виробляється на фермі, достатньо для забезпечення роботи 5 місцевих водоочисних споруд.

Не пропустіть В Іспанії звели величезний 47-поверховий хмарочос: приголомшливі фото

Про ферму

Плавуча сонячна ферма складається зі 122 000 сонячних панелей, що розташовані на 10 островах. Загальна площа споруди становить 45 гектарів, що еквівалентно приблизно 45 футбольним полям. Пікова потужність – 60 мегаватів, що подається безпосередньо в національну мережу.

Особливості споруди

  • розробники застосували  фотоелектричні модулі з подвійним склом для підвищення міцності;
  • панелі нахилені для оптимізації відводу дощової води;
  • з метою збереження якості води поплавці виготовлені з поліетилену високої щільності (HDPE), який є стійким до ультрафіолетового випромінювання;
  • панелі закріплені на дні водосховища за допомогою швартових тросів, щоб обмежити рух при сильному вітрі;
  • між сонячними панелями є проміжки, які поліпшують повітряний потік і дозволяють водним екосистемам досягати сонячного світла;
  • аератори підтримують рівень кисню у воді, щоб зменшити вплив на біорізноманіття та якість води у водосховищі;
  • стан панелей контролюють повітряні дрони, що економить до 30% людської праці.

Крім того, плавучі сонячні батареї отримують вигоду від ефекту випаровування води, навіть якщо вони самі скорочують випаровування, щоб зменшити втрати води з резервуара. 

Сінгапур встановив амбітну мету до 2030 року – досягти пікової потужності сонячної енергії у 2 гігавати. Наразі подібні плавучі сонячні ферми будуються на водосховищах Бедок і Нижній Селетар.